شنبه 30 فروردين 1393  
محیط بانان شهید استان فارس

براي دريافت فايل اسامي  شهداي محيط بان محيط زيست فارس اينجا كليلك كنيد .


توجه :   براي مشاهده فايل فوق بايستي از نرمافزار آكروبات 9 به بالا استفاده كنيد .
آدرس ما

آدرس  : شيراز - خيابان فلسطين - نبش ارديبهشت   

تلفن :   2317790-  2317773  و  54- 2317753

نمابر : 2317774  كد پستي :  53185  -71346  

پست الكترونيك :  mohitzist-fars@doe.ir

ادرس وب سايت :   fars.doe.ir
 
 
در آستانه روز زمین پاک:مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس:
همواره بیاندیشیم که آیا نقش خود را برای حفظ محیط زیست به درستی ایفاء نموده ایم؟
 
مهندس ابراهیمی کارنامی مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان فارس در آستانه فرا رسیدن دوم اردیبهشت ماه روز زمین پاک گفت: روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا گرامی داشته می‌شود و به همه مردم یادآوری می‌کند که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند. شهروندان عزیز آگاهند که   هرگونه پیشرفت ، توسعه و خلاقیت در جامعه منوط به سلامت جسمی و روحی آحاد آن جامعه و تنها در محیطی شاداب و با نشاط و سالم امکان پذیر است. این در حالی است که متاسفانه در برخی از جوامع   شاهدیم که بعضا عدم رعایت الگوهای بسیار ساده زیست محیطی مثل رعایت اصول صحیح جمع آوری زباله و دفع آن و یا جلوگیری از پراکنده شدن زباله ها در شهر و طبیعت مان و امثالهم مشکلات عدیده ای را برای سلامت افراد جامعه فراهم می آورد و باعث ایجاد انواع بیماریها در افراد ، تحمیل هزینه های درمانی بر اقتصاد خانواده و بویژه نیروهای کارآمد در جامعه و غیره می گردیم. وی افزود: این در حالی است که باانس گرفتن با فرهنگ زیبای حفظ محیط زیست و انجام آنها، بخوبی همه این موارد قابل حل و پیشگیری خواهند بود.
مهندس ابراهیمی کارنامی مشارکت و درک حساسیت این مهم را کلید اصلی موفقیت در حفظ محیط زیست دانستند و اظهار داشتندما امیدواریم مشارکت مردم و کلیه مسئولین را در پاسداشت محیط زیست و حفظ آن که در نهایت منجر به سلامتی آنها و خانواده هایشان است داشته باشیم و همواره بیاندیشیم که آیا نقش خود را برای حفظ محیط زیست به درستی ایفاء نموده ایم و یا با بی تفاوتی از آن گذشته ایم در نهایت چه پاسخی برای آیندگان در قبال حفظ تنها کره خاکی خود خواهیم داشت.
مدیر کل محیط زیست استان ضمن تشکر از آندسته از شهروندان و بازدید کنندگان طبیعت دوست بهار که در ایام نوروز در پاکیزگی طبیعت تلاش نمودند از عموم شهروندان و تشکلهای مردمی جهت مشارکت جدی در برگزاری مراسم روز زمین پاک دعوت بعمل آوردند.َ
مهندس ابراهیمی کارنامی مهمترین هدف از برگزاری روزجهانی زمین پاک را تاکیدی بمنظور تغییر در الگوها و رفتارهای غیر بهداشتی و زیست محیطی که منجر به تخریب و آلودگی محیط زیست میگردد، دانستند و افزایش آگاهی و حساسیت مردمی نسبت به مسائل زیست محیطی را راهکاری مناسب در تغییر الگوهای رفتاری و ترویج فرهنگ غنی زیست محیطی اعلام نمودند. و بر مشارکت خانواده ها در حفظ بهداشت عمومی جامعه و همکاری در تفکیک و جداسازی زباله از مبدا" ، جلوگیری از تولید حجم زیاد زباله و آموزش کودکان بمنظور پاکیزه نگهداشتن محیط شهر و طبیعت تاکید نمودند.                             
                                                                         
اخبار مهم اداره کل حفاظت محیط زیست فارس
بيشتر
تقويم
15اسفندروز درختكاري(آغاز هفته منابع طبيعي)
13بهمنروز جهاني تالاب ها
29دیروز هواي پاك
15خردادهفته محيط زيست از 16 الي 22 خرداد
بازديدها
تعداد بازديد از سايت: 7664855
تعداد بازديد زيرپورتال: 321269
اين زيرپورتال امروز: 172
تعداد بازديد اين صفحه: 161818
در امروز: 980
اين صفحه امروز: 8
پرسشهاي متداول
پرسشهاي متداول  و گفتگوهاي ويژه محيط زيست
 
 ارتباط با ما | آمار بازديدكنندگان | انتقادات و پيشنهادات | نقشه سايت | ساختار سازمان | پست الكترونيك | محيط زيست استانها | خانه خبر | معرفي سازمان

:: تمامي حقوق وب سايت متعلق به سازمان حفاظت محيط زيست مي باشد ::

   
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |


Powered By Sigma ITID.