.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: be94652
 • افزودن 185 دستگاه اتوبوس جدید و 26 دستگاه تاکسی به ناوگان شهری و از سر گیری توزیع بنزین یورو 4 از ابتدای دی ماه در زمینه کنترل آلودگی هوا در شیراز
 • 1397/8/14 دوشنبه2018-11-05T12:44:52+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در  هجدهمین نشست كارگروه كاهش آلودگي هواي شيراز که در روز شنبه 12 آبان ماه با ریاست دکتر حسین جمشیدی مدیر کل دفتر فنی استانداری و دکتر سعید محمودی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس و سایر اعضاء این کارگروه در استانداری فارس برگزار شد. مصوبات هیات وزیران در زمینه کنترل و کاهش آلودگی هوا و اقدامات اجرایی در شرایط اضطراری آلودگی هوا موضوع ماده2 و 3 قانون هوای پاک بررسی شد .

  در این جلسه نمایندگان شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس، شهرداری شیراز، و پلیس راهوراز برنامه های مرتبط با کاهش آلودگی هوا گزارشاتی ارائه کردند.

  بر اساس اعلام شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس، از ابتدای  تیرماه سالجاری بدلیل افزایش مصرف سوخت در سطح کشور، توزیع بنزین یورو 4 در سطح شهر شیراز نیز انجام نشده بود که از تاریخ 1دی ماه، مجدداً تامین وتوزیع روزانه یک میلیون و 500 هزار لیتر بنزین یورو 4 در سطح شهر شیراز از سر گرفته خواهد شد.

  همچنین شهرداری شیراز از نوسازی ناوگان حمل ونقل درون شهری و خرید 185 دستگاه اتوبوس جدید خبر داد، که از این میان تعداد 150 دستگاه اتوبوس تاکنون جایگزین اتوبوس های فرسوده شده است.

  این دستگاه همچنین به افزودن 36 دستگاه تاکسی جدید به ناوگان حمل ونقل درون شهری شیراز اشاره کرد.

  همچنین براساس اعلام پلیس راهور موارد برخورد با متخلفین آلودگی های محیط زیستی از جمله آلودگی صوتی و آلودگی  هوا در طی شش ماه اول سالجاری در مقایسه با شش ماه ابتدای سال گذشته بیش از 100 درصد رشد داشته است .


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ