.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: ddc6349
 • مراسم گرامیداشت روز جهانی تالاب در لارستان فارس برگزار شد
 • 1397/11/21 يكشنبه2019-02-10T13:01:02+03:30.

 • همایش گروه های محیط زیستی و شهروندان طبیعت دوست با همکاری اداره حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی تالاب ها

  به مناسبت دوم فوریه مصادف با 13 بهمن ماه روز جهانی تالاب  انجمن سبزاندیشان خور با همکاری اداره محیط ‌زیست لارستان و همراهی سمن های زیست محیطی اطراف، به پاکسازی تالاب هیرم پرداختند.

  در این گردهمایی که با حضور دوستداران طبیعت از شهرهای لار، بیدشهر، کاریان، هود، اوز، گراش، خور، گلار و هیرم برگزار شد، پیرامون مسائل تالاب نیز بحث و تبادل نظر شد.

  معتمدی به نمایندگی از انجمن طبیعت سبز بیدشهر ضمن ارائه تاریخچه ای از وجود این تالاب در گذشته و استفاده درمانی آن، به گستردگی تالاب در چند سال اخیر و وجود جمعیت بیشتری از پرنده های مهاجر در این تالاب اشاره کرد. همچنین پاسلاری از کاریان در تکمیل صحبت ها، از چشمه های موجود و نیز از شنیده های خود در باب پیدایش این تالاب توضیح دادند.

  همچنین معتمدی اظهار امیدواری کرد: با همکاری و کمک همه انجمن ها و دوستداران محیط زیست، تغییری در زیباسازی محیط اطراف این تالاب به منظور جذب بیشتر گردشگر و تفرجگاهی برای مردم، صورت گیرد.

  طبق آخرین سرشماری اداره حفاظت محیط زیست، بیش از بیست و هشت نوع پرنده مهاجر، این محل را برای سکنای موقت خود برمی گزینند؛ که با پاکیزه ماندن تالاب و امن ماندن آن، امید است هر ساله این جمعیت و تنوع رو به فزونی باشد.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ