.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: eda4ebd
 • تلف شدن یک قلاده خرس قهوه ای در سیوند فارس
 • 1397/8/13 يكشنبه2018-11-04T11:19:24+03:30.


 • به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس: مهندس کشاورز رئیس اداره محیط زیست شهرستان مرودشت اظهار کرد: سحرگاه روز جمعه مورخ دوازدهم ابان ماه بنابر گزارش همیاران محیط زیست در منطقه مبنی بر تلف شدن یک قلاده خرس قهوه ای در اثر تصادف، در بزرگراه شیراز اصفهان مامورین یگان حفاظت محیط زیست فارس به محل اعزام  شده و با لاشه یک قلاده توله خرس قهوه ای مواجه شدند.
  کشاورز افزود: ظاهرا این خرس در راه بازگشت از مزارع کشاورزی به سمت کوه در بزرگراه در محل نزدیک به تنگ خشک سیوند در اثر برخورد با خودرو تلف شده است .
  گفتنی است: با توجه به خشکسالی و کمبود اب و مواد غذایی در مناطق کوهستانی خرس های قهوه ای  به سمت مزارع کشاورزی و باغات روانه شده و در هنگام عبور از مسیرهای اسفالته و ریلی در اثر سوانح جاده ای تلف می شوند.
  روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس بارها از کلیه مردم به ویژه جوامع محلی خواسته است:به منظور پیشگیری از خطرات ناشی از حضور این حیوانات وحشی و در معرض خطر انقراض به محل سکونت انسان، از برداشت میوه های جنگلی چون بنه، کیالک و... در زیستگاه آنان صرف نظر کرده تا این حیوانات به دلیل کمبود مواد غذا ی به سکونتگاه های انسانی نزدیک نشوند.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ