1
1396/7/18 سه‌شنبه شکارچی پارک ملی بمو دستگیر شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس متخلفی که اقدام به شکار در پارک ملی بمو نموده بود دستگیر شد.
رییس پارک ملی بمو در این رابطه گفت:درپی گزارشات بدست آمده مبنی بریک موردتخلف درپارک ملی ، به جستجوی متخلفین پرداختیم  اما متاسفانه نتوانستیم شکارچیان را دستگیرکنیم ودرهمین راستا با پیگیری های مستمر گزارشاتی بدست امد و توانستیم یکی از افراد متخلف را درشیراز شناسایی کنیم.
آرندی افزود: با حکم قاضی از منزل ایشان بازرسی بعمل آمد و طی این بازرسی، مقداری گوشت شکار به همراه 3قبضه اسلحه گلوله زنی -خفیف وساچمه زنی (هر3مجوزدار) کشف وضبط گردید که در همین رابطه یک نفر متخلف به دادگاه معرفی شد . باپیگیریهای صورت گرفته ضرروزیان وارده ناشی ازشکار به مبلغ ده میلیون تومان وصول گردید.
 
گفتنی است پارک ملی بمو با مساحت ۴۸,۲۱۱ هکتار در شمال استان فارس و در شمال شرقی شهر شیراز قرار دارد این منطقه دارای آب و هوایی نیمه خشک می باشد و فاصله آن تا شهر شیراز حدود ۳۰ کیلومتر است..
گونه های شاخص جانوری پارک ملی بمو عبارتند از: پلنگ، گرگ، قوچ و میش ، کل و بز ، آهو، گراز، کفتار. پارک ملی بمو به واسطه جمعیت خوب علفخواران، یکی از بهترین زیستگاه های پلنگ ایرانی در کشور محسوب می شود.
گونه های گیاهی شناسایی شده در پارک ملی بمو به حدود 600 گونه می رسد .اهمیت وجودی گونه های  انحصاری گیاهان در پارک ملی بمو نشان از غنی بودن ذخائر توارثی آن دارد و از نظر حفظ ذخائر ژنتیکی جایگاه ویژه ای دارد
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ