AzZ

IMG_8012.jpg
1396/7/19 چهارشنبه انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست فارس و کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان فارس 17 مهرماه روز جهانی کودک، محیط زیست ومیراث فرهنگی است،  به همین مناسبت تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین اداره کل حفاظت محیط زیست فارس و اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس  در محل اداره کل کانون منعقد شد.
در ابتدای جلسه   دکتر افتخاری مدیر کل  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  ضمن خوش آمدگویی وتبریک  روز جهانی کودک، محیط زیست ومیراث فرهنگی، گفت:  انتقال و آموزش مفاهیم محیط زیستی به کودکان ، اثرات بسیار مطلوبی در ایجاد رفتار زیست محیطی افراد و جامعه دارد و کانون پرورش فکری کودکان نیز با محوریت کتابخوانی ودارای فعالیت های هنری وفرهنگی می تواند نقش مهمی را درتحقق اهداف زیست محیطی ایفا نماید.
سپس  مهندس مرادی سرپرست   اداره کل حفاظت محیط زیست فارس ضمن تبریک روزجهانی کودک، محیط زیست ومیراث فرهنگی با بیان ضرورت حفاظت از محیط زیست که وظیفه عمومی است و لزوم مشارکت تمام بخش‌های اجرایی کشور در این عرصه را طلب می‌کند، آموزش زیست محیطی و ارتقاء آگاهیهای جامعه را مهمترین راه حفاظت از محیط زیست اعلام نمود وآشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ محیط زیستی را امری ضروری دانست و همکاری کانون را در انتقال این فرهنگ به نسل آینده مهم برشمرد.  وی با بیان اینکه امضای تفاهم نامه گامی برای برقراری ارتباط بیشتر دو دستگاه اجرایی و همکاری در ترویج و اشاعه فرهنگ و اخلاق زیست‌ محیطی است، تقارن آن را با هفته جهانی کودک ولزوم توجه ویژه به آینده سازان میهن اسلامی به فال نیک گرفتند.
در ادامه  خانم شفیعی سروستانی رئیس اداره آموزش اداره کل، ضمن تبریک روزجهانی کودک،  با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزش در فرهنگ سازی و حفاظت از محیط زیست بیان کرد: انتقال و آموزش مفاهیم محیط زیستی به کودکان ، با روشهای موجود در کانون پرورش فکری ومربیان خوش فکر این اداره کل، قطعا می تواند در درازمدت بسیاری از آسیبهای اجتماعی و اخلاقی که ریشه در معضلات محیط زیستی دارد را مرتفع سازد.آموزش عمیق، شکیبایی وصبر مربیان را می طلبد تا بتواند در آینده، محیط زیستی پاک وپویا ایجاد نماید.
در ادامه بخشی از برنامه های مشترک از جمله تجهیز کتابخانه مراکز50 گانه کانون در استان با کتابهای محیط زیستی ، آموزش مربیان کانون، برنامه بازدید مربیان از مدارس طبیعت و.... را برشمردند. جلسه با امضاء تفاهم نامه وختم صلوات به پایان رسید.
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ