1396/9/9 پنجشنبه سومین جلسه ستاد احیاء تالابهای استان فارس به ریاست استاندار در محل استانداری برگزار شد

  سومین جلسه ستاد احیاء تالابهای استان فارس به ریاست استاندار در محل استانداری برگزار شد در این جلسه مدیران کل دستگاههای اجرایی مرتبط با تالاب ،فرمانداران حوضه بختگان و اساتید دانشگاه حضور داشتند.محوریت این جلسه تصویب ساختاری برای ستاد حفاظت و احیا تالابهای استان بود.

 در این جلسه    پس از ارائه توضیحات  مهندس رحیمی سرپرست   معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس  در خصوص تصویب ساختار ستاد احیاء و   گزارش تدوین برنامه مدیریت زیست بومی تالابهای طشک، بختگان و کمجان ، مهندس مرادی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، ضمن عرض خوشامدگویی به اعضا و تشکر از استاندار در خصوص  توجه ویژه ایشان به بحث بحران آب در استان و شرایط خاص تالابهای موجود بخصوص تالاب بختگان، اظهار امیدواری کرد  که جلسات ستاد احیاء و جهت گیری اقدامات به سمت احیاء تالابها و برگشت حیات به انها باشد.  

در ادامه جلسه گزارش"ساختار پیشنهادی ستاد مدیریت تالاب های فارس " ارائه و به بحث گذاشته شد در پایان نیز   گزارشی  از روند تدوین "برنامه مدیریت زیست بومی حوزه ی آبخیز تالاب های بختگان، طشک و کمجان " و اقدامات انجام شده دراین خصوص ارائه گردید.

در پایان مهندس تبادار استاندار فارس با تاکید بر لزوم تشکیل ستاد حفاظت و احیا تالابها در استان و یکپارچگی عملکرد دستگاههای اجرایی در حوضه های تالابی ،دستور صدور ابلاغ حهت اعضا ستاد را صادر نموده و افزود: دغدغه همه اعضا بایداحیای تالاب باشد و به صورت هم راستا، هماهنگ و همدل به سوی رسیدن به اهداف مشترک گام بردارند. ضروری است سمن ها و مجموعه های مردم نهاد را که کمتر به این انرزی های فراگیر توجه شده است را در کنار خود داشته باشیم که با حضور آنها هم افزایی انجام شده و کار بهتر به انجام خواهد رسید.همه دستگاههای اجرایی موظف می باشند در فراهم آوردن اطلاعات همکاری کنند و هیچ گونه مضایقه ای در این راستا پذیرفته نیست. امیدواریم از امروز بیش از بیش همکاری ها و همفکری ها برای رسیدن به هدف مشترک احیای تالابها در دستور کار قرار گیرد.     
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ