1396/11/21 شنبه مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس: جشنواره عکس «درنا» با موضوع دانش‌آموزان و محیط زیست در استان فارس برگزار می‌شود.

  

 

دکتر سعید محمودی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با اعلام این خبر افزود: دبیرخانه این جشنواره  از ابتدای بهمن ماه 1396 شروع به کار کرده و از یکم تا 15 فروردین ماه 1397 مهلت ارسال آثار در نظر گرفته شده است. 

وی افزود:اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان و برگزاری نمایشگاه آثار منتخب 6 اردیبهشت ماه 1397 برگزار خواهد شد.. 

محمودی افزود: این جشنواره که به همت اداره آموزش و مشارکت مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان فارس در راستای فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست و بهره‌برداری بیشتر از کتاب  انسان و محیط زیست که برای نخستین سال در پایه یازدهم تحصیلی تدریس می‌شود، برنامه‌ریزی شده است، سعی دارد  دانش آموزان این پایه را به سمت خوب دیدن و شناخت بیشتر زیبایی ها و چشم اندازهای محیط طبیعی و معضلات و مشکلات محیط زیستی استان سوق دهد.

به گفته ایشان جاذبه‌های طبیعت‌گردی و گردشگری،  چشم‌اندازهای طبیعی و حیات وحش، آلودگی‌های زیست محیطی،  محیط زیستی شهری و صنایع و معضلات محیط زیستی استان فارس از جمله محورهای این جشنواره است. دانش‌آموزان پایه یازدهم به عنوان مخاطبان اصلی و دبیران و هنرآموزان متوسطه دوم به عنوان بخش جنبی در نظر گرفته شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار با ایمیل cranephotofestival@gmail.com و کانال تلگرامی http://t.me/cranephotofestival  در ارتباط باشند. 

گفتنی است  هر شرکت‌کننده مجاز به ارسال حداکثر 5 قطعه عکس بوده و عکس های ارسالی با تلفن همراه و دوربین قابل پذیرش می باشد. عکس ها باید توسط خود شخص تهیه شده و حداکثر حجم عکس‌های ارسالی در مرحله نخست باید 2 مگا بایت باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ