.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: f4e9be0
 • 25درصد از سهم عوارض آلودگی استان بوشهر به شهرهای جنوبی استان اختصاص یافت
  برگزاری کنفرانس خبری به مناسبت گرامیداشت هفته هوای پاک سال97
 • 1397/10/27 پنجشنبه2019-01-17T11:49:19+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس: در کنفرانس خبری که در روز چهارشنبه 26 دی ماه  به مناسبت گرامیداشت هوای پاک در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست فارس برگزار شد تعداد کثیری از اصحاب رسانه با مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس به گفتگو و پرسش و پاسخ پرداختند.

  در ابتدای این جلسه دکتر سعید محمودی ضمن اعلام خبر اختصاص 25% از سهم عوارض آلودگی صنایع نفت در استان بوشهر به شهرهای جنوبی استان و شهرهایی که شدت اثر آلودگی بر آنها موثر بوده است افزود: لازم است از تلاش های مجدانه سید محسن علوی نماینده محترم مردم شریف شهرستان‌های مهر و لامرد تقدیر شود وی افزود: طی جلساتی اینجانب به همراه آقای علوی نماینده محترم مردم شهرستان‌های مهر و لامرد با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار داشتیم  و پس از آن نیز با پیگیری های معاونت نظارت و پایش این اداره کل و همکاری های برنامه و بودجه در استان و کشور برای اولین بار در کشور موفق به اختصاص عوارض تاثیرات آلودگی ناشی از فعالیت‌های صنایع نفت در استان بوشهر به شهرستان‌های جنوبی استان فارس شدیم.

  وی در ادامه به وضعیت انتقال سه کارخانه ریشمک، سیمان فارس و پشم و شیشه به خارج از شهر اشاره کرد و افزود: تاکنون کارخانه ریشمک منتقل شده و کارخانه سیمان نیز تا آخر سال ۹۸ برای انتقال مهلت دارد که انتقال این کارخانه در موقعیت پیش‌‌بینی شده در جاده خرامه هم‌اینک با پیشرفت فیزیکی ٤٠ درصدی مواجه است.

  محمودی با تصریح اینکه اراده‌ای برای انتقال شرکت پشم شیشه به خارج از شیراز وجود ندارد، گفت: این واحد تولیدی تا پایان خرداد سال آینده باید منتقل شود اما مدیریت این شرکت ظاهرا تمایلی به انجام این مهم ندارد.

  وی با یادآوری این موضوع که امروز مدلهای ارزيابي در دنيا پيشرفت چشمگيري داشته، ارزيابي را علم آينده نگري دانست و افزود: اگر در اجرای طرح‌ها به ویژه صنایع شاهد مطالعه و طرح های ارزیابی زیست محیطی باشیم، بی‌شک آینده زیست محیطی با افق خوبی رو به‌رو می‌شود.

  مديركل حفاظت محيط زيست فارس با بیان اینکه وجود صنعت عوارض‌هايي دارد كه انكارناپذير است، گفت: بايد پايش‌ها به گونه‌اي باشد كه كمترين آسيب‌هاي زيست محيطي در آينده حادث شود.

  مديركل حفاظت محيط زيست فارس ادامه داد:‌ محیط زیست تمام تلاش خود را برای نمایش همسنگ بودن تالاب بختگان با ارومیه انجام داد و با پيگيري رییس سازمان محیط زیست و استاندار وقت مطالعه كامل و جامع تالاب‌ها با محوريت دانشگاه شيراز با اختصاص هفت ميليارد تومان اعتبار برای مطالعه در دستور کار قرار گرفت که هم‌اینک بخشی از مطالعه آغاز شده است.

  محمودی همچنین روزهاي آلوده شيراز در سال را كمتر از ١٠ روز برشمرد و تاکید کرد باید برای حفظ این شرایط تلاش بیشتری شود.

  دکتر سعید محمودی با بیان اینکه بیش از یک هزار اسلحه از شکارچیان طی یکسال گذشته توسط محیط بان‌های استان کشف و ضبط شده است، گفت: حدود 60 باب پاسگاه‌ محیط بانی استان مرمت و بازسازی و کاملا تجهیز شده‌اند.

  محمودی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 230 محیط بان در مناطق تحت پوش محیط زیست فارس مشغول به فعالیت هستند که با توجه به گستردگی مناطق حفاظتی، به یک هزار محیط بان دیگر نیاز داریم.

  مديركل حفاظت محيط زيست همچنین از افزایش 25 تا 30 درصدی جمعیت حیات وحش استان در آخرین سرشماری خبر داد و خواستار حساسیت بیشتر مسئولان نسبت به باغ‌های شیراز شد و گفت: محیط زیست به طور کامل با تغییر کاربری باغات در کلانشهر شیراز مخالف است.

  وی با اشاره به دفن نادرست و ناقص زباله‌های کلینیک‌های خصوصی در شیراز اشاره کرد و افزود: یک هزار و 300 کیلینیک پزشکی در شیراز زباله‌های خود را بدون رعایت موازین بهداشتی رها می‌کنند، رها کردن آمپول، نمونه خون‌های گرفته شده، تیغ جراحی و پسماندهای خطر ناک بدون تمهیدات بهداشتی می تواند سلامت مردم را تهدید کند که متاسفانه برخی از کلینیک‌ها رعایت موارد مربوطه را انجام نمی دهند و اقدامی گسترده از اول بهمن ماه کلیه کلینیک های خصوصی و آزمایشگاه ها در سطح شهر شیراز مورد بازرسی قرار خواهد گرفت و با افراد خاطی طبق قوانین برخورد خواهد شد.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ