.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 9239a4c
 • خبرگزاری مهر: ساختار ستاد احیاء و حفاظت از تالاب های فارس تصویب شد
  شیراز - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس از تصویب ساختار ستاد احیاء و حفاظت تالاب ‌های استان فارس در جلسه شورای برنامه ریزی استان خبر داد.
 • 1397/8/12 شنبه2018-11-03T11:34:07+03:30.
 • به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس، سعید محمودی گفت: این ساختار بر مشارکت ذینفعان حوضه‌های تالابی تاکید و به استناد قوانین بالادستی تلاش شده است رویکرد سنتی و یک سونگر مدیریت منابع آب به مدیریت یکپارچه زیست بومی تغییر یابد .

  وی با بیان اینکه ستاد احیای تالاب‌های فارس در بالاترین سطح مدیریتی استان تشکیل خواهد شد، گفت: این ستاد قصد دارد تا با بهره ‌گیری از تمام ظرفیت‌های انسانی و مادی و با برخورداری از حمایت مسئولان ملی برنامه عملی، اجرایی و کاربردی برای احیا و حفاظت تالاب‌های فارس تدوین کند.

  مدیرکل محیط زیست فارس ادامه داد: استقرار مدیریت زیستی بومی با جلب مشارکت کلیه ذی نفعان مبتنی بر پتانسیل‌های موجود اعم از دستگاه‌های دولتی، غیردولتی، دانشگاهی و جوامع بومی، طرح مسئله و یافتن راهکارهای عملی برای حل آن از طریق اتخاذ تصمیمات اجرایی و عملیاتی، تدوین برنامه عملیاتی احیاء تالاب‌ها ودریاچه‌های فارس با هدف حفاظت از تالاب‌ها در کنار بهبود شرایط جوامع انسانی از طریق بهره برداری پایدار و استفاده از سرمایه اجتماعی استان در حل مناقشات آب و مدیریت مصرف آب، از اهداف تعیین شده برای این ستاد است.


  کد خبر 4448178

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ