.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
جوابیه
 • کد خبر: 940c48f
 • خبر تسنیم تکذیب شد/ فیلم منتشر شده از شکار پرندگان مربوط به کشورهای همسایه است
 • 1396/12/23 چهارشنبه2018-03-14T08:54:34+03:30.
 • ر خصوص فیلم ارائه شده در گزارش خبرگزاری تسنیم به اطلاع می رساند، این فیلم به هیچ وجه مربوط به آبگیر منطقه حفاظت شده میشداغ ام الدبیس نیست و ضمن کذب دانستن خبر مذکور از مدیریت آن خبرگزاری انتظار دارد تا قبل از انتشار این قبیل اخبار که در منبع موثقی ندارد و تنها با ارسال یک فیلم که محل و تاریخ آن مشخص نیست خودداری کند و از طریق بخش مربوطه صحت آن را مطمئن شود.
  • 1396/12/6 يكشنبه12:06

  به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست خوزستان، درپی مطلب چاپ شده در خبرگزاری تسنیم با عنوان حمام خون در آبگیرهای دشت آزادگان (ام الدبس) و فیلمی که با این عنوان در اختیار خبرنگار بخش اجتماعی آن خبرگزاری قرار گرفته است،اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان جوابیه ای به شرح ذیل منتشر شده است.

  اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از ابتدای فصل مهاجرت پرندگان به استان با برنامه ریزی منسجم، کار پایش تالاب‌های استان را در دستور کار خود قرار داده است و در نقاط مهم نیز با ایجاد کمپ و استقرار نیروهای محیط بان در این مناطق، کنترل شدیدی جهت جلوگیری از شکار  پرندگان در  تالاب ها  داشته است که باعث کاهش بسیار چشمگیر آمار شکار و صید پرندگان نسبت به سال های قبل بوده است.

  آبگیر ام الدبس یکی از آبگیر های فصلی به مساحت 50 هکتار  است که در منطقه حفاظت شده میشداغ واقع شده است این آبگیر از جمع شدن روان آب و بعضاٌ زهاب ها کشاورزی ایجاد می شود .

   در این آبگیر به دلیل وجود پرندگان مهاجر از ابتدای فصل مهاجرت در سال جاری، توسط محیط بانان بطور کامل و روزانه مورد پایش و گشت و کنترل قرار می گیرد و چندین مورد نیز متخلفین قبل از  شروع شکار یا  احداث دامگاه  توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست خوزستان دستگیر شده‌اند و در آخرین مورد،  متخلفین که قصد احداث دامگاه جهت صید پرندگان مهاجر در آبگیر مذکور داشتند، در مورخ 26 دی ماه 96  توسط مامورین قبل از هرگونه صید و شکار دستگیر و به دلیل شروع به شکار  تحویل مراجع قضایی شهرستان شدند.

   در خصوص فیلم ارائه شده در گزارش مذکور به اطلاع می رساند این فیلم به هیچ وجه مربوط به آبگیر منطقه حفاظت شده میشداغ ام الدبیس نمی باشد و متاسفانه در سنوات گذشته نیز فیلم هایی در خصوص شکار پرندگان آبزی در فضای مجازی منتسب به تالاب های استان خوزستان منتشر شده بود که بعد از بررسی های دقیق مشخص شد،این تصویر نه تنها مربوط  به تالاب های استان نبوده بلکه مربوط به تالابهای کشور همسایه بوده است.

   اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ضمن کذب دانستن خبر مذکور از مدیریت آن خبرگزاری انتظار دارد تا قبل از انتشار این قبیل اخبار که در منبع موثقی ندارد وتنها با ارسال یک فیلم که محل و تاریخ آن مشخص نیست خودداری کند و از طریق بخش مربوطه صحت آن را مطمئن شود.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر