اخبار برگزیده

سمینار آموزشی شناخت و معرفی افزودنی های نانو زیست تجزیه پذیر

سمینار آموزشی یک روزه با عنوان شناخت و معرفی افزودنی های نانو زیست تجزیه پذیر در شیراز به همت دانشگاه علوم پزشکی و مشارکت اداره کل حفاظت محیط زیست فارس و شرکت دانش بنیان نانوبسپارفکور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس: این سمینار با هدف آشنایی واحدهای تولیدی ظروف یکبار مصرف با تکنولوژی های روز زیست تجزیه پذیرها برگزار شد و شرکت کنندگان با تکنولوژی نانو و نقش آن در سرعت بخشی به تجزیه پلاستیک ها در طبیعت آشنا شدند.

مریم توسلی؛ رییس اداره نظارت و پایش حفاظت محیط زیست فارس؛ با بیان پیشینه 17 ماهه راه اندازی پویش شیراز شهر سبز بدون پلاستیک و ارائه تلاش های سازمان های همکار در این پویش و رسیدن به دستاورد حذف ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از پزندگی ها، الزامات قانونی جایگزینی زیست تجزیه پذیر ها را برشمردند.

وی با تبیین دستورالعمل ارسالی از سازمان، مبنی بر استفاده از پلاستیک های زیست تجزیه پذیر در کالاها به استناد مصوبه هیات دولت به منظور کاهش تولید و مصرف کالاهایی که بازیافت آن ها سخت تر بوده و در راستای کاهش اثرات مخرب پلاستیک ها در محیط زیست تهیه گردیده است؛ اظهار امیدواری کرد که به زودی استاندارد 14417 در شورای عالی استاندارد مصوب و اجباری شود.

ذاکرین؛ کارشناس ناظر بر محصولات پلیمری واحد غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بیان تلاش های شورای سلامت استان مبنی بر حذف ظروف یکبار مصرف خطرناک و سرطان زا، این سمینار را مقدمه ای برای ارائه یک راهکار اجرایی به منظور مشارکت واحدهای تولیدی ظروف یکبار مصرف برشمرد.

در ادامه شبانکاره مدیر عامل شرکت دانش بنیان نانوبسپارفکور مخترع بیش از سی محصول نانو فناوری در حوزه ی زیست تجزیه پذیرها، شرح کاملی از اثرات مخرب ظروف یکبار مصرف پلاستیکی بر سلامت انسان، حیات وحش، طبیعت و چرخه زیستی را برشمرد و به معرفی محصولات زیست تجزیه پذیر که با افزودن آن به پلیمرهای پلاستیکی می تواند زمان تجزیه پذیری آن را از چند صد سال به چند ماه کاهش دهد، پرداخت.

عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد