اخبار برگزیده

برنامه نمادین روز کودک، محیط زیست و میراث فرهنگی با تکیه زدن کودکی بر صندلی مدیر کل

برگزاری برنامه نمادین به مناسبت روز کودک، محیط زیست و میراث فرهنگی در اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با تکیه زدن کودکی بر صندلی مدیر کل همراه بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، روز پانزدهم مهر، روز کودک، محیط زیست و میراث فرهنگی نامگذاری شده است. به جهت لزوم توجه به قشر کودک بعنوان آینده سازان نسل بشری و ایجاد فضایی برای شناخت و درک حساسیت خطراتی که “محیط زیست” را تهدید می‌کند، اداره کل حفاظت محیط زیست فارس به دعوت مدیر کل، طی اقدامی یک کودک را برای ساعاتی بر صندلی مدیر کل نشاند.
حمید ظهرابی، مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس از کودک خواست نظر خود را درباره بهترین اقدامی که برای محیط زیست می تواند بعنوان مدیر کل انجام دهد بیان کند. این کودک بعنوان مدیر کل گفت: به عموم مردم قول می دهم و تلاش می کنم تا علاوه بر اینکه در آینده در شهری پیشرفته زندگی کنیم و هوای پاکی داشته باشیم و بتوانم فرزندان خود را برای تفریح به کنار رودخانه های پرآب ببریم تا حیوانات را تماشا کنند.
حمید ظهرابی در ادامه در خصوص هفته ملی کودک گفت: حضور کارکنان این اداره در مدارس و مهد کودک ها، ارائه بسته‌های آموزش محیط زیستی، مشارکت سازمان‌های مردم نهاد برای تداوم برنامه‌های آموزشی در حوزه کودک و محیط زیست از جمله برنامه‌های این اداره در روز کودک و محیط زیست است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به توجه ویژه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در خصوص آموزش کودکان بیان کرد: آموزش‌ها ي متنوعي در مدارس و مهد کودک‌ها برای آشنایی آنان با مسائل زیست محیطی برگزار شده است.
ظهرابی افزود: امروزه یکی از چالش‌های توسعه در سطح جهانی، موضوع تغيير اقليم است كه ناشي از بهره برداری بیش از حد از منابع محیط زیست، تولید پسماند و ایجاد آلودگی بوده که باعث تغییر اکو سیستم درجهان شده است. در سطح منطقه پیامد فعالیت انسان در محیط زیست معضل گرد و غبار بوده، که عرصه زندگی را تنگ کرده و سلامتی انسان و دیگر جانداران را تحت تاثیر قرار داده و در سطح ملی نیز از بین رفتن تنوع زیستی، خشک شدن تالاب‌ها و رودخانه‌ها شده و كمبود منابع آب باعث مشکلاتی در بخش کشاورزی شده است.
ظهرابی اضافه کرد: با توجه به اینکه کودکان به عنوان شهروندان و مدیران آینده نقش اساسی در حفظ محیط زیست دارند بنابراین آگاهی این قشر از  ارزش ها محیط پیرامون در رفع چالش‌های موجود نقشي اساسی دارد.
 
۱۳ تا ۱۹ مهرماه هفته ملی کودک است که امسال با شعار «آینده را باید ساخت» برگزار می شود. 
در  این هفته ویژه برنامه‌های مختلفی در شیراز و دیگر شهرهای استان فارس برگزار می‌شود.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد