اخبار برگزیده

استاندار فارس در بازدید از تصفیه خانه شماره ۲ شیراز اعلام کرد: ضریب زندگی سالم در شیراز ارتقا می یابد

حمید ظهرابی، مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس به همراه استاندار و هیاتی از مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط از تصفیه خانه شماره ۲ شیراز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، عنایت اله رحیمی استاندار فارس در بازدید از مراحل ساخت تصفیه خانه شماره دو شیراز گفت: این تصفیه خانه که تا کنون ۹۷ درصد پیشرفت دارد، یکی از پیشرفته‌ترین و مجهز‌ترین تصفیه خانه‌های کشور است و تا دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

رحیمی افزود: برای اجرای این طرح که ظرفیت تصفیه بیش از ۱۰۰ هزار متر مکعب فاضلاب را در شبانه روز دارد، بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی گفت: با بهره برداری از این طرح، بیش از ۶۰۰ هزار مشترک از خدمات شرکت‌ آبفا بهره مند می شوند .

حفظ منابع زیست محیطی، جلوگیری از هدررفت آب‌های زیر زمینی و استفاده از پساب آن در بخش صنعت و کشاورزی از جمله اهداف اجرای این طرح است.

حمید ظهرابی ، مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در هفته گذشته ضمن بازدید از رودخانه چنار راهدار تسریع اقدام شرکت آبفا برای راه اندازی تصفیه خانه شماره 2 را خواستار شده بود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز هم گفت: تصفیه خانه شماره دو شیراز در زمینی به مساحت ۸۰ هکتار در حال ساخت است و در ساخت آن از به روز‌ترین سیستم‌های تصفیه بر پایه لجن فعال استفاده شده است.

نظر پور افزود: ساخت طرح توسعه این تصفیه خانه هم سال آینده آغاز می‌شود که با تکمیل آن، ظرفیت تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه به ۲۵۰ هزار متر مکعب در شبانه روز خواهد رسید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید