اخبار برگزیده

برگزاری جشن دهه فجر با حضور مدیر کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست

همزمان با ایام الله دهه فجر جشن پیروزی انقلاب در اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس، مدیر کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست ، معاونین و کارکنان اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره  کل حفاظت محیط زیست فارس، حمید ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس؛ ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: یاد و خاطره سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی که ایام تلخی برای ملت ایران بود را در آستانه چهلمین روز درگذشت آن بزرگوار گرامی می داريم.

وی گفت: محبوبیت سردار سلیمانی در میان مردم ایران و همدلی مردم در مراسم تشییع آن بزرگوار محصول چند خصوصيت منحصر به فرد اين شهيد والا مقام بود، یکی انسانیت و تقوای این انسان بزرگوار بود، روحیات ، اخلاق و رفتار  ایشان بیانگر خلوص و تقوا بود و مهمتر اين كه جلوه  اين خصوصيات متعالي را به عينه در رفتار شان به خوبی می توانستیم ببینیم. خصوصیت دیگر ایشان این بود که  وظيفه و کارشان را به بهترین شکل انجام می دادند و با تمرکزی که روی  وظيفه و کارشان داشتند توانستند اين گونه موثر و تا اين اندازه موفق باشند. این خصوصیات باعث شد که وقتی ناجوانمردانه به شهادت رسیدند تمام ملت ایران به صورت یکپارچه عزادار شوند.

وي گفت سردار سليماني چه در زمان حيات و چه با شهادتشان  منشا تحولات بنيادين در منطقه و جهان بودند تحولاتي كه عزت جبهه حق را به همراه داشته است.

حمید ظهرابی در ادامه در خصوص شکل گیری و اهدافی که برای آن انقلاب کردیم گفت: ما در گام دوم انقلاب هستیم موضوع بیانیه گام دوم و نگاهی که مقام معظم رهبری به اینده انقلاب دارند بايستي همواره مورد توجه ما باشد. ایشان در بیانیه ای که منتشر فرمودند نکاتی را اشاره داشتند كه بايستي نصب العين ما باشد؛ یکی اینکه ما نباید فراموش کنیم که در گذشته کجا بوديم و جایگاه و موقعیت ما در جهان کجا بود و الان در کجا هستیم.

دوم اينكه ما وارد مرحله تمدن سازي شده ايم و لذا از اساسي ترين مقدمات و مولفه های لازم برای ایجاد تمدن این است که هر کدام از ما در مقابل وظیفه ای که داریم درست عمل کنیم

مثلا ما محیط زیستی ها وظیفه ای داریم و آن حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار است. توسعه ای که مطمئن شویم خروجی آن تمدنی است که در آن تمدن، موضوع حفظ محیط زیست بعنوان یک اصل اساسي مورد توجه است.

وی همچنین گفت: وقتی به سیاست های کلی محیط زیست که در پانزده بند توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده نگاه می کنیم متوجه می شویم که این اگر اين چارچوب ها را رعایت کنیم و به درستی ایفای نقش و وظیفه نماییم به موفقیت روزافزون دست پیدا می کنیم.

 ظهرابی در خصوص تقوا و حسن ظن نسبت به هم یاداور شد، با تقوا پیشه کردن و حسن ظن و انسانیت در مورد هم قضاوت کنیم و منافع گروهی و جناحی را در انجام وظايفمان دخالت ندهيم که این مسائل ما را از انسانیت دور می کند.  به عنوان يك خادم در نظام جمهوري  اسلامی اخلاق و تقوا را سرلوحه کار و زندگیمان قرار دهيم.

وی در خصوص انجام وظیفه در محیط زیست گفت: خوشبختانه در دورانی در سازمان حفاظت محیط زیست در حال خدمت هستیم که تحول عظیمی در محیط زیست شاهد بودیم و آن اینکه  ریاست سازمان حفاظت محیط زیست مبدا و بنيان گذار  رويكرد علمي  در تصميمات و اظهار نظر هاي سازمان شدند،  این داشته ای که ریاست سازمان برای ما داشتند را قدر بدانیم.

ظهرابی افزود:  اظهار نظر  تخصصي و يا انتقاد باید علمی باشد، زمانی که با علم، دانش و تخصص پیامد یک اتفاق را ثابت کنیم آن وقت متوجه می شویم که مردم و مسئولین هم با ما همراه خواهند بود. اگر انتقادی  احساسي و غیر علمی باشد با یک پاسخ  علمي اعتماد  مردم از خانواده محیط زیست سلب مي شود و براي اين هاست است که باید تلاش کنیم آگاه و به روز باشیم و این داشته از ریاست سازمان در بدنه محیط زیست تقویت و توسعه دهیم و آن را تبدیل به فرهنگ کنیم.

در ادامه چراغی مدیر کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست از همزمانی حضورش در استان و در کنار کارکنان اداره کل  با جشن پیروزی انقلاب گفت: روز های فجر انقلاب روزهایی فراموش نشدنی است روزی که امام ملت با حضورشان میهن اسلامی و مردم کشورمان را از چنگال رژیم ستم شاهی نجات دادند و استقلال و آزادی را برای مردم به ارمغان آوردند.

انقلابی که مبتنی بر بینش توحید عملی و برگرفته از انقلاب عاشورای حسینی بود.

وی در ادامه افزود: ممانعت کشورهای بیگانه از پیروزی انقلاب اسلامی با یاری خداوند، همت مردم غیور کشور و رهبری امام خمینی رحمه اله علیه بی نتیجه ماند. کشورهای بیگانه اوج کینه و عداوت خود به ملت ایران را با تحریک صدام و راه اندازی جنگ تحمیلی اثبات کردند و هزاران هزار شهید دادیم. بعد از دفاع مقدس هم که شاهد انواع و اقسام توطئه و نیرنگ ها بودیم از جمله آن ترور و بمب گذاري و تمام جنایت هایی که در حق مردم ایران روا داشتند. که به یاری حق مردم ما با اتحاد و همبستگی توانستند از این جنایت ها سربلند بیرون بیایند و در کنار هم بایستند.

مدیر کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما با در کنار هم بودن و اتحاد می توانیم به خواسته اصلی نظام و انقلاب برسیم و استمرار هر نهضت  بر اساس پایه و اصول اولیه است که اگر هر نهضتی مبتنی بر اقتصاد و ثروت سرمایه داران کشورش بنا شود انحطاط آن هم بر اساس کمبود امکانات و مسائل و مشکلات مالی بوجود خواهد آمد.

انقلاب اسلامی بر اساس ایمان به خدا، توحید و مسائل مذهبی در ایران به وجود آمد و براي همين می تواند از عوامل انحطاط این نهضت در بحث مسایل فرهنگی  باشد و لذا دشمن در اين موضوع سرمايه گذاري مي كند و اين ارزش ها را هدف مي گيرد كه  به لطف خدا تا امروز با هدايت ها و پيش بيني هاي موثر مقام معظم رهبري و جانفشاني مردم انقلابي موفقيتي نداشته اند.

وي در ادمه به تشريح سياست هاي مجموعه حراست در سازمان پرداخته و پيشگيري و جذب حداكثري را سياست اين مجموعه دانسته و تكيد نمودند حراست مورد اعتماد و مامن پرسنل است و بايستي شرايطي باشد كه كاركنان هر لحظه احساس كردند خودشان و يا همكار و دوستشان در معرض آسيبي قرار دارند به حراست مراجعه و با اطمينان آن آسيب را رفع نمايند.

در ادامه حاج اقا کاظمی امام جماعت اداره کل در خصوص پیروزی انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام خمینی (ره) به عنوان یک فقیه اگاه دارای بینش سیاسی و علمی بالا نسبت به حکومت جمهوری اسلامی و حاکمیت جرقه ای ایجاد کردند و به مردم اگاهی دادند که به حق خود برسند. وظیفه حاکم اسلامی همین است که حق مردم را بدهد و انهایی که ذی حق هستند را به حق خود برساند. امام با تکیه بر خدا و مردم توانست علیه حکومت طاغوتی پیروز شود.

در انتهاي اين مراسم از یکی از کارکنان محیط زیست که در راه حفاظت از انفال الهی جانباز شده بود تقدیر بعمل آمد.

عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید