اخبار برگزیده

حمید ظهرابی در جلسه کارگروه کاهش الودگی هوا:  خودروهای فرسوده از بزرگترین عوامل ایجاد آلودگی و کاهش کیفیت هوا

اولین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلان شهر شیراز و کارگروه پدیده مقابله با گرد و غبار در سال ۹۹ برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، اولین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلان شهر شیراز و اولین کارگروه پدیده مقابله با گرد و غبار روز چهارشنبه شنبه ۳۱ خرداد ماه در دفتر معاون عمرانی استانداری فارس، به ریاست رضاییان؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و به دبیری حمید ظهرابی؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس و با حضور مدیران و مسولان عضو کارگروه در سال ۹۹ برگزار شد‌. 

 در ابتدای جلسه مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس، گزارشی از وضعیت کیفی هوای شهر شیراز در دو ماهه اول سال جاری و مقایسه ان با سال گذشته ارائه نمودند.
حمید ظهرابی عامل اصلی کاهش کیفیت هوای شیراز را ذرات معلق با قطر کمتر از ۲/۵ میکرون عنوان کرد و گفت: به دلیل وجود كانون های گرد و غبار در اطراف شیراز به ویژه معادن شن و ماسه دوکوهک در اثر وزش باد شدید شاهد کاهش کیفیت هوا در ساعات بعد از ظهر هستیم.
وی افزود: خودروهای فرسوده از بزرگترین عوامل ایجاد آلودگی و کاهش کیفیت هوا می باشند. به طوری که هر خودرو فرسوده به طور میانگین ۳ تا ۵ برابر یک خودروی سالم ایجاد آلودگی می کنند.
وی همچنین در خصوص انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر گفت: کارخانه ریشمک به خارج از شهر منتقل شده و پرونده کارخانه سیمان نيز به دليل عدم اجراي تعهدات مبني بر انتقال و آلودگي زيست محيطي به مرجع قضایی  ارجاع شده . وي با انتقاد از مديران كارخانه پشم شيشه در خصوص فعاليت توام به آلودگي اظهار داشت در صورت تداوم آلودگي  و عدم رفع آلودگي در مهلت تعيين شده ، مديران اين واحد هم تحت تقيب قانوني قرار مي گيرند. وي افزود شرکت روغن نباتی  بخش عمده اي از خط توليد را متوقف كرده اما بايد تمام كارخانه به خارج از شهر منتقل شود.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس افزود: به منظور نتیجه گیری بهتر و در راستای جلوگيري از بروز آسيب در بخش توليد تصمیم بر پیگرد قضایی شخص مدیر عامل صنايع آلاينده  گرفته شده است.
در ادامه رضاییان، معاون امور عمرانی استاندار گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی (درون شهری) و خصوصی ( بین شهری) و پیش بینی آن در لایحه بودجه ۹۹ از برنامه ششم توسعه می باشد.
رضاییان افزود: در راستای کاهش آلودگی هوای ناشی از منابع متحرک بایستی از مسیرهای موازی استفاده شود. از جمله بحث معاینه فنی که می تواند مانع حضور خودروهای فرسوده و آلاینده در سیستم حمل و نقل درون شهری و برون شهری باشد و جریمه نمودن خودروهای آلاینده خود عامل بازدارنده دیگری می تواند باشد.
وی گفت: در بحث منابع آلاینده ثابت(صنایع) بایستی اعمال فشار بیشتر انتقال به خارج از شهر صورت پذیرد. از سوی دیگر بوی نامطبوع در جنوب شرقی شیراز باید با شناخت منابع اصلی آلودگی و الزام دستگاه ها به پیگیری و کاهش آلودگی در برنامه زمانبندی مناسب از بین برود.
گفتنی است این کارگروه یکی از فعالترین کارگروه های استان بوده و طی سالهای اخیر به طور منظم برگزار می شود.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید