اخبار برگزیده

دستگیری متخلفین شکار و صید در شهرستان اقلید

دستگیری متخلفین شکار و صید در شهرستان اقلید

مامورین یگان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید با گشت و کنترل منطقه شکار ممنوع بصیران ۳ نفر متخلف را به جرم شکاریک فرد بره وحشی دستگیر کردند، همچنین ۲ نفر متخلف دیگر به جرم شروع به شکار در این منطقه دستگیر شدند. پرونده این متخلفین در مراجع قضایی شهرستان درحال رسیدگی است.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، علی بخش نجاتی رییس اداره حفاظت محیط زیست اقلید با تشریح اقدامات انجام شده از ابتدای شهریور ماه تاکنون افزود: ۹ قبضه سلاح مجاز از کشفیات یگان این اداره است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اقلید در ادامه افزود: ماموران محیط زیست این شهرستان ضمن پایش سد ملاصدرا ۳ نفر متخلف به جرم صید غیرمجاز را با ۷۵قطعه ماهی کپور دستگیر کردند.

وی، با هشدار نسبت به آسیب های وارده به محیط زیست بر اثر شکار و صید بی رویه گفت: محیط زیست در تعطیلات بیش از هر زمان دیگری در معرض آسیب آلاینده ها قرار دارد موضوعی كه اگر ادامه یابد به معنی نابودی حیات است از این رو خودداری از آلودگی محیط یك ضرورت محسوب می شود.

نجاتی در ادامه گفت: شکار بی رویه، صید خارج از ضابطه، سوزاندن و قطع درختان برای تهیه زغال و هیزم، قطع درختان برای تولید الوار و مصالح ساختمانی و صنعتی و گسترش بی‌رویه شهرها و كارخانه‌ها از اصلی ترین عوامل نابودی و تخریب زیست بوم ها است.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"