اخبار برگزیده

اقدامی برای حفظ و یاد آوری ارزشهای محیط زیست در بوانات

اقدامی برای حفظ و یاد آوری ارزشهای محیط زیست در بوانات

اجرای طرح منبت‌کاری روی درختان خشک شهر بوانات و آفرینش تندیس هایی از شهدای محیط بان که نمایانگر حفاظت از حیات وحش است در حال اجرا و نقش‌تراشی این هنر به درختان خشکیده جانی دوباره می‌بخشد، ضمن آنکه ایجاد تندیس هایی از حیات وحش و کنده کاری روی تنه درختان خشکیده یاد آور حیات و لزوم پاسداشت ارزشهای محیط زیست در این شهر است.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، علی آسا رییس اداره حفاظت محیط‌زیست بوانات با بیان این مطلب گفت: با هدف تکریم شهدای والا مقام محیط زیست بوانات، بازدید مشترکی به اتفاق شهردار بوانات، از فعالیت هنری در حال انجام شامل طراحی، کنده کاری و منبت کاری بر روی چوب درختان خشک که توسط هنرمندان چیره‌دست صورت پذیرفته است، انجام گرفت.

آسا، رییس اداره حفاظت محیط‌زیست بوانات در حاشیه این بازدید بیان داشت: این اقدام که توسط هنرمندان بوانات در دست اجرا است، با تفکر هنری و دستان استادان هنرمند و خوش ذوق خلق می‌شود و بی شک اقدامی ارزشمند برای ارج نهادن به محیط زیست است.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای پاسداشت ارزشهای محیط زیست اضافه کرد: خلق این آثار هنری در منظر شهری در ایجاد محیطی آرامش‌بخش، زیبا و پویا برای شهروندان اثرگذار است.

آسا، همچنین در محل ساخت تندیس حیات وحش این شهر حضور یافت، این تندیس قرار است در برخی از مناطق شهر بوانات نصب شود، در این برنامه در خصوص ریخت شناسی و مورفولوژی حیوانات در حال ساخت گفتگو و اظهار نظر شد.

رییس اداره حفاظت محیط‌زیست بوانات همچنین از فعالیت ارزنده هنرمندان در خلق آثار هنری بیاد ماندنی و به ویژه از زحمات حسینی شهردار این شهر به منظور زنده نگه‌داشتن یاد شهدای محیط زیست تشکر و قدردانی ویژه بعمل آورد.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"