اخبار برگزیده

توزیع کیسه جمع آوری زباله و فرهنگ سازی مدیریت پسماند در شهرستان اقلید

توزیع کیسه جمع آوری زباله و فرهنگ سازی مدیریت پسماند در شهرستان اقلید

علی بخش نجاتی رییس اداره محیط زیست شهرستان اقلید از توزیع کیسه زباله و فرهنگ سازی مدیریت پسماند در این شهرستان خبر داد و بیان داشت: با هدف حفظ محیط زیست و فرهنگ سازی محیط زیست برنامه هایی در شهرستان اقلید اجرا شد که از جمله آن توزیع کیسه های جمع آوری زباله بود.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، نجاتی رییس اداره محیط زیست شهرستان اقلید با اشاره به اینکه این برنامه ها با همکاری انجمن دوستداران زاگرس سبز اقلید و سرحد، اداره اوقاف، شورا و دهیاران روستاهای بخش مرکزی و اداره تبلیغات اقلید برگزار شده است، افزود: اجرای برنامه های فرهنگی مورد استقبال موکب داران، عزاداران اربعین، شهروندان و همه افرادی قرار گرفت که دغدغه حفظ محیط زیست دارند.

وی ادامه داد: اجرای برنامه‌ های توزیع کیسه زباله در بین مردم و موکب های عزداران حسینی در بخش مرکزی، توزیع کتابچه آموزشی و دفترچه و همچنین اجرای برنامه پاکسازی پسماند امام زاده سید محمد واقع در روستای امیر آباد کافتر که محل تجمع عزاداران حسینی بود انجام گرفت.

این مقام مسوول ادامه داد: جمع‌آوری زباله‌های شهری یکی از ضروریات مدیریت شهری محسوب می‌شود و عملیات اجرائی صحیح و مناسب آن می‌تواند در پاکیزگی و زیبائی شهر نقش مهمی را ایفا کند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان اقلید با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های مهم مدیریت شهری بحث جمع‌آوری و دفن زباله‌ها است که بسیار هم هزینه‌بر است گفت: مدیریت خدمات شهری تنها در صورتی عملی می شود که شهروندان نیز در آن مشارکت داشته باشند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"