اخبار برگزیده

شکارچیان در شهر خوزی شهرستان مُهر سلاح بر زمین گذاشتند عهد و پیمان دوستی با طبیعت

شکارچیان در شهر خوزی شهرستان مُهر سلاح بر زمین گذاشتند عهد و پیمان دوستی با طبیعت

گردهمایی دوستداران محیط زیست شهر خوزی شهرستان مُهر با حضور رییس محیط زیست این شهرستان در مراسم خداحافظی با اسلحه و انس با طبیعت خوزی برگزار شد، در این گردهمایی شکارچیان سلاح بر زمین گذاشتند و برای انس و دوستی با طبیعت هم پیمان شدند.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، علیرضا فرجی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهر در حاشیه این نشست و دیدارانجمن محیط زیستی شهرخوزی با یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان مهر اظهار داشت: پیمان دوستی با طبیعت در شهر خوزی با حضور همه اقشاراستادان دانشگاه، دانشجویان ، کارمندان، دامداران، کشاورزان، معلمان وشکارچیان برقرار شده است.

فرجی اضافه کرد: هدف آنها همکاری همه جانبه به منظور فرهنگ سازی وحفظ حیات وحش وطبیعت است که ازمدتها فعالیت خود را آغاز کرده اند، آنها دردامن طبیعت زیبای تنگ خوزی برای اعلام همبستگی، عهد با طبیعت و پیمان دوستی باسبزپوشان طبیعت دورهم گرد آمده وعده ای ازشکارچیان درمیان دیگردوستداران طبیعت تفنگ خودرابرزمین گذاشته و با تفنگ خداحافظی کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهر در ادامه خاطر نشان کرد: اهمیت محیط زیست وحفظ آن واهمیت حضورتشکل ها درکنارحافظان طبیعت موضوعی است که باید به عنوان اولویت به آن نگریست، سمن های محیط زیستی مصداق واقعی مردم پایه بودن محیط زیست است و می توانند در بحث‌های پایشی و نظارتی در کنار محیط زیست درچهارچوب قوانین مشارکت داشته باشند.

وی اضافه کرد: تشکل‌های زیست محیطی برای اشاعه فرهنگ محیط زیستی نقش بسزایی دارند و ایجاد این نگرش در جامعه ظرفیت بزرگی است که می‌تواند به عنوان یک راهکار در حفظ و حراست از محیط زیست تاثیرگذار باشد. علی اسدی همیارمحیط زیست و استاد دانشگاه وحسین گل پرور فرهنگی بازنشسته که از مدتها برای ایجاد یک انجمن محیط زیستی تلاش کرده بودند نیز دراین گردهمایی سخنان مهمی در ارتباط با حفظ طبیعت وفرهنگ سازی محیط زیست ایراد کرد.

علی اسدی همیارمحیط زیست و استاد دانشگاه در این گردهمایی اظهار داشت: انس و دوستی با طبیعت موضوعی است که باید فرهنگ سازی شود و به عنوان یکی از الزامات حیات وارد زندگی همه ما شود.

حسین گل پرور فعال محیط زیست هم در این گردهمایی با تقدیر از اقدام در خور تحسین شکارچیان برای وداع با اسلحه اظهار داشت: حضور اقشار مختلف در این جمع هرکدام به نوبه خود اهمیت محیط زیست و اهمیت حضورتشکل ها در کنارسازمان را گوشزد می کند، وقت آن رسیده که به یاری سبزپوشان محیط زیست بشتابیم وبه روشهای ممکن برای حفظ محیط‌زیست به آنها کمک کنیم.

در ادامه این گردهمایی به مراحل به ثبت رساندن و تکمیل اساسنامه انجمن اشاره شد و موارد قانونی که باید طی شود به دست اندرکاران این انجمن یادآوری شد.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"