اخبار برگزیده

کشف سلاح در منطقه ارژن شهرستان شیراز

کشف سلاح در منطقه ارژن شهرستان شیراز

ماموران یگان حفاظت محیط زیست ارژن شهرستان شیراز در روزهای تعطیلی گذشته در تلاشی فراگیر برای جلوگیری از تخلفات محیط زیستی موفق به کشف و ضبط دو قبضه اسلحه در این منطقه شدند.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، عباس راستی مسوول منطقه حفاظت شده ارژن استان فارس با تشریح اقدامات انجام شده در این منطقه افزود: ماموران حفاظت محیط زیست با تداوم ممانعت از تخلفات شکار وصید و تخریب و تصرف اراضی ملی و جنگلی و تغییر کاربری اراضی دراين منطقه و پایش های شبانه در درون جنگل به دو نفر از متخلفین مدعی محلی برخورد کردند و با تفتیش کامل خودروهای آنها از عدم شکار غیر مجاز مطمئن‌ شدند.

وی با برشمردن ویژگی های محیط زیست در منطقه ارژن اظهار داشت: ذخیره‌گاه زیست‌کره ارژن و پریشان یکی از ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره یونسکو در استان فارس و در بخش جنوبی رشته کوه‌های زاگرس و در شصت کیلومتری غرب شیراز قرار دارد و احتمال فعالیت متخلفان صید و شکار دراین منطقه وجود دارد.

راستی مسوول منطقه حفاظت شده ارژن استان فارس بر لزوم فرهنگ سازی برای افزایش ضریب حفاظت این منطقه تاکید کرد و گفت: همه مردم و دستگاه‌ها و ساکنان جوامع محلی باید نسبت به حفظ ارزشهای محیط زیست در این منطقه احساس مسوولیت کنند.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"