اخبار برگزیده

احیای اتاق فکر حفاظت محیط زیست فارس پس از چند سال

احیای اتاق فکر حفاظت محیط زیست فارس پس از چند سال

متخصصان محیط زیست متشکل از اساتید دانشگاه و پژوهشکدها، بازنشتگان، تشکل ها، اصحاب رسانه، قاضیان، جوامع محلی گرد هم آمده و در قالب اتاق فکر به بحث و تبادل نظر پرداختند.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل عطا پورشیرزاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس ضمن خوشامد گویی و ارج نهادن به برگزاری چنین نشست هایی بیان داشت: با توجه به افزایش جمعیت و نیازهای رو به رشد بشری، تغییرات اقلیمی و تغییرات طبیعی که در حوزه محیط زیست داریم، محیط زیست را با چالش های جدیدی مواجه کرده، برای دست یابی به راه حل مطلوب نیاز به تفکر و خرد جمعی است، به همین منظور بر آن شدیم تا اتاق فکری با حضور صاحب نظران استان و دلسوزان محیط زیست برپا کنیم. مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: با توجه به معضلاتی که گریبان‌گیر محیط زیست کشور و به ویژه استان فارس است، حضور افراد دغدغه مند در حوزه محیط زیست بسیار اثر گذار خواهد بود و راه برون رفت از این مصایب تنها با کمک اندیشمندان و صاحب نظران این حوزه امکان پذیر است.

این مقام مسوول از دیگر اهداف پیش بینی شده این اتاق فکر را بهره برداری از ایده متخصصان و تبدیل این ایده ها به عمل عنوان کرد.

از پیشنهادات مطرح شده در این نشست، قانونی کردن ساختار اتاق فکر در چارت سازمانی و تعیین ضمانت اجرایی برای مصوبات جلسه، مشخص کردن آخرین مهلت برای مصوبات جلسه، مطالبه گری با استفاده از ابزار رسانه، تعیین دقیق حدود بستر تالاب ها و چندین پیشنهاد کاربردی دیگر بوده است.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"