اخبار برگزیده

در حاشیه آیین ملی گرامیداشت روز جهانی تالاب ها اعلام شد؛ تشکل انجمن زاگرس سبز اقلید و سرحد در جمع برندگان جایزه رامسر برندگان جایزه رامسر

در حاشیه آیین ملی گرامیداشت روز جهانی تالاب ها اعلام شد؛ تشکل انجمن زاگرس سبز اقلید و سرحد در جمع برندگان جایزه رامسر برندگان جایزه رامسر

در حاشیه مراسم آیین ملی گرامیداشت روز جهانی تالاب ها معرفی شدند. تشکل انجمن زاگرس سبز اقلید و سرحد نیز از استان فارس در جمع برندگان جایزه رامسر بود.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، انجمن زاگرس سبز اقلید و سرحد تلاشهای فراوانی به منظور آموزش جوامع محلی، فرهنگ سازی برای احیای تالاب ها و تالاب کافتر، برگزاری نشست های تخصصی برای حفظ محیط زیست، جلب مشارکت دانش آموزان با هدف حفظ تالاب ها و محیط زیست انجام داده است.

این جایزه که به منظور شناسایی و تشویق اقدامات موفق در زمینه حفاظت و احیای تالاب‌ها در ایران اعطا می‌شود، امسال در سه بخش فعالیت‌های تحقیقاتی-علمی و اجرایی، ارتباطات، آموزش، مشارکت و آگاهی‌افزایی (سیپا) به برگزیدگان خود تندیس و لوح تقدیر اهدا کرد.

جایزه رامسر که به نام "قهرمان تالاب" نیز شناخته می‌شود، نقشی مهم در ترویج فرهنگ حفظ تالاب‌ها و تشویق افراد و سازمان‌های فعال در این زمینه ایفا می‌کند. تالاب‌ها به عنوان اکوسیستم‌های ارزشمند، نقشی حیاتی در تنوع زیستی، پالایش آب، ذخیره کربن و معیشت جوامع محلی دارند.

امید است با تداوم این برنامه و حمایت از فعالان محیط زیست، شاهد گام‌های موثری در جهت حفظ و احیای تالاب‌های ایران باشیم.

جایزه رامسر هر ساله همزمان با روز جهانی تالاب‌ها (2 فوریه) اعطا می‌شود.

هدف از این جایزه، شناسایی و تشویق اقدامات موفق در زمینه حفاظت و احیای تالاب‌ها در ایران است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"