اخبار برگزیده

رییس اداره حفاظت محیط زیست فسا؛ ظرفیت های حفاظت از محیط زیست نباید مغفول بماند، بهره گیری از توان جوامع محلی در حفظ محیط زیست ضرورت دارد

رییس اداره حفاظت محیط زیست فسا؛ ظرفیت های حفاظت از محیط زیست نباید مغفول بماند، بهره گیری از توان جوامع محلی در حفظ محیط زیست ضرورت دارد

علیرضا محمدی فارسی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا در مراسم برگزاری میز خدمت در مصلی نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه ظرفیت های حفاظت از محیط زیست نباید مغفول بماند اظهار داشت: بهره گیری از توان جوامع محلی در حفظ محیط زیست ضرورت دارد.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، محمدی فارسی در این مراسم با اشاره به اینکه حفاظت محیط زیست و صیانت از زیستگاه‌های حیات وحش با مشارکت شهروندان و جوامع محلی نتایج بهتر و موثری تری به همراه دارد ادامه داد: فرهنگ سازی برای حفاظت از گونه های حیات وحش در این شهرستان از نمونه های موفق جلب مشارکت شهروندان در بهره گیری از ظرفیتهای جوامع محلی در حفظ و محیط زیست است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا خاطر نشان کرد : تا چند دهه قبل مفهوم توسعه به معنای چیرگی بر طبیعت و استفاده بی‌حد و مرز از مواهب آن بود، اما امروزه حفظ محیط زیست به عنوان یکی از الزامات و ارکان توسعه پایدار برای همگان آشکار شده است. رخدادهای جهانی مانند گرم شدن کره زمین و تغییرات اقلیم آثار و پیامدهای گسترده‌ای برای مردم کره زمین به همراه داشته است.

محمدی فارسی اضافه کرد : دست اندازی انسان بر طبیعت امروز شرایط را به حدی بحرانی و نگران کننده کرده است که ظرفیت نهادهایی که برای این حفظ و صیانت از محیط زیست ایجاد شده است، به تنهایی پاسخگوی حفاظت از این منابع ارزشمند نیست. از همین روست که طی دهه‌های اخیر این نهادها به عنوان متولیان رسمی حفاظت محیط زیست درصدد جلب مشارکت شهروندان در حفاظت از طبیعت و محیط زیست برآمده‌اند و سمن‌های متعددی به صورت خودجوش در کنار نهادهای دولتی وارد عمل شده اند.

محمدی فارسی ، شهرستان فسا را از جمله مناطق دارای تنوع زیستی دانست و برگزاری میزهای خدمت را فرصتی برای حل مشکلات مردم و پاسخگویی به مشکلات آنان و ایجاد انس با طبیعت دانست.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"