اخبار استان

یک راس بزغاله وحشی در حاشیه پارک ملی بمو از چنگال صیاد نجات یافت

یک راس بزغاله وحشی در حاشیه پارک ملی بمو از چنگال صیاد نجات یافت

باهمکاری ماموران یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی بمو و ماموران نیروی انتظامی یک راس بزغاله وحشی از چنگال صیاد متخلف نجات یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس: در تاریخ 98/03/28 در پی گزارش افراد محلی مبنی بر زنده گیری یک راس بزغاله وحشی در یکی از روستاهای اطراف پارک ملی بمو، ماموران پارک ملی با همراهی ماموران کلانتری منطقه با کسب مجوز بازرسی از مقام قضایی در پی یافتن این حیوان وحشی عازم منطقه شدند.

ماموران پس از بازرسی از منزل متهم، موفق به کشف و ضبط این بزغاله وحشی شدند. فرد متخلف نیز جهت رسیدگی به پرونده به دادگاه معرفی شد.

لازم به ذکر است: ماموران نیروی انتظامی و دستگاه قضایی استان فارس به صورت مستمر و با تعصبی ستودنی در حفظ آب و خاک و حیات وحش این زیست بوم ارزشمند با ماموران محیط زیست همکاری می کنند.

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس از عموم مردم فهیم و دوست داران محیط زیست خواست، تا در فصل زاد و ولد حیات وحش در عرصه‌های طبیعی از نوزادان جانوران وحشى فاصله گرفته تا این حیوانات بتوانند مجددا نزد مادر خود بازگردند و آنها را از زیستگاه طبیعى جدا نکنند. زیرا خارج کردن نوزادان جانوران وحشی از زیستگاه طبیعی  آسیب جبران ناپذیری را به طبیعت وارد می‌کند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"