اطلاعیه

فراخوان ثبت مشارکت رسمی نهادهای مردمی با هدف صیانت از زیست بوم طبیعی فارس
فراخوان ثبت مشارکت رسمی نهادهای مردمی با هدف صیانت از زیست بوم طبیعی فارس
1401/1/31 چهارشنبه فراخوان ثبت مشارکت رسمی نهادهای مردمی با هدف صیانت از زیست بوم طبیعی فارس

در راستای حفاظت از محیط زیست، مجمع نهادهای مردمی همکار با دادگستری فارس قصد دارد؛ با هدف “صیانت از زیست بوم طبیعی استان” در طرحی راهبردی تحت عنوانِ "دادبانِ آب، زمین و حریق"، در مشارکت با حوزه های قضائی فارس، پس از طی دوره های توجیهی، آموزشی و کاربردی ضمن کسب آمادگی لازم، با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان و نظارت و همکاری روءسا و دادستان های حوزه های قضایی فارس، فعالیت کند.
 

این طرح با قصد “شبکه سازی مردمی” متناسب با اهداف، تکالیف و رویکردهای خود در صیانت از حقوق عامه، پیشگیری و مبارزه با جرائم محیط زیستی، صیانت از منابع طبیعی، پیشگیری و مبارزه با فساد سبز، جلوگیری از تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی و ملی استان، نظارت بر حسن اجرای قوانین در حوزه معدن و زمین و نیز حفاظت از جنگل ها و مراتع در برابر حریق و ... اقدام به ایجاد بستر های نظام مند، دانش پایه و پایدار در مشارکت با مردم کرده است تا در همکاری فعال و خودجوش از میراث طبیعی فارس حفاظت کند.
 

علاقمندان در صورت تمایل می توانند از طریق تماس و ارسال پیام در فضای مجازی با شماره های ۰۹۱۷۳۷۴۶۸۲۰ و ۰۹۳۷۱۸۶۷۴۲۵ آمادگی خود را اعلام کنند. (ساعت پاسخگویی: ٨ صبح تا ٢٠ شب)

 

متقاضیان پس از ثبت نام با شرکت در دوره های آموزش مجازی و حضوری، گواهی معتبر دریافت و فعالیت رسمی خود را آغاز خواهند کرد و در شبکه ی مردمی صیانت از زیست بوم طبیعی فارس، تحت عنوانِ: دادبان آب، زمین و حریق، فعالیت رسمی و خودجوش و افتخاری  خود را طبق دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه آغاز خواهند کرد. 


فراگیران محترم در این دوره ها ضمن آشنایی با کارکرد های قضایی و نظارتی مشمول ماده ۶۶ قانون آیین دادرسی کیفری و نحوه مشارکت و تعامل در قالب این ماده با مکانیسم نحوه اعلام شکایت رسمی، نحوه گزارش نویسی فساد، کار با نرم افزار کاربردی سجام، وظایف و اختیارات کانون های مردمی صیانت از زیست بوم طبیعی فارس و... آشنا خواهند شد و در صورت کسب حد نصاب نمرات در آزمون های پایان دوره به صورت افتخاری در قالب نیروی دادبان با دادگستری فارس تعامل و مشارکت خواهند داشت.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"