اطلاعیه

فراخوان سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست
فراخوان سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست
1401/6/8 سه‌شنبه فراخوان سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست با هدف شناسایی استعدادهای محیط زیستی، در زمینه های مختلفی چون اطلاع رسانی، پژوهش، اکتشافات و اختراعات محیط زیستی و فعالیت های اجتماعی انجام می شود. به گزارش روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست فارس: سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست پس از 4 سال وقفه و با هدف شناسایی استعدادهای محیط زیستی، برگزار می‌شود 

واجدین شرایط با مراجعه به پورتال سازمان حفاظت محیط زیست می توانند نسبت به تکمیل و ارسال مستندات اقدام کنند.

 

در متن فراخوان این جایزه آمده است:

 

بحران هاي محيط زيستي در سال هاي اخير انسان را بر آن داشته تا با تكيه بر علم، فناوري، ظرفيت جوامع بومي و مشاركت مردمي به منظور كاهش و رفع مسايل به وجود آمده گام بردارد، از اين رو انجام هر گونه اقدامي كه سبب افزايش آگاهي و ايجاد انگيزه براي حفظ محيط زيست شود بسيار مهم و موثر خواهد بود .

 

سازمان حفاظت محیط زیست به سبب افزايش مشاركت همگاني در حفاظت از محيط زيست، از سال 1379 اقدام به برگزاري جايزه ملي محيط زيست كرده و با استناد به ماده 46 آيين‌نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازي محيط زيست و مصوبه مورخ 1377/10/23 شوراي عالي حفاظت محيط زيست از فعاليت‌هاي ارزنده افراد حقيقي و حقوقي حافظ محيط زيست قدرداني مي‌كند .
 

​ ابداعات، اختراعات و طرح‌هاي بارز برای جلوگيري از آلودگی يا تخريب محيط زيست ،خلاقيت ها و ابتكارات بارزي كه موجب كاهش موثر هزينه‌هاي جلوگيري از آلودگي و تخريب محيط زيست شده، ارايه طرحهای كاربردي و قابل اجرا كه موجب نجات گونه‌هاي كمياب و در معرض خطر انقراض و يا احياي يك زيستگاه ارزشمند درحال تخريب شده و از نابودی جوامع گیاهی و جانوری جلوگیری کند، از جمله محور های مصوب سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست است .

 

همچنین مطالعات و تحقيقات علمي ارزشمند و موثر در زمينه پيشگيري از آلودگي و تخريب محيط زيست، اعطای كمك‌های قابل توجه و ايجاد امكانات موثر مادي و معنوي براي حفظ محيط زيست، ارايه خدمات ارزنده و فعاليت‌هاي برجسته و نتيجه بخش در مورد ارتقای سطح دانش و بينش محيط زیستی جامعه، فداكاري و از خودگذشتگي و تلاش بيش از حد انتظار به منظور جلوگيري از وقوع حوادث ناشي از بروز بحران‌هاي محيط زيستی و ممانعت از به خطر افتادن سلامت مردم در اين مواقع، يا جلوگيري از نابودي و تخريب اكوسيستم هاي ويژه و منابع طبيعي ارزشمند و گونه‌هاي جانوري و گياهي در معرض خطر قریب الوقوع، از دیگر محورهای مصوب دریافت جایزه ملی محیط زیست است .

 

متقاضيان مي‌بايست ضمن ارسال تصویر مدارک به آدرس ایمیل jayezemeli@doe.ir، اصل مدارک را حداكثر تا تاريخ 1401/07/15 به دبيرخانه جايزه ملي محيط زيست ارسال کنند .

 

متقاضیان آثار خود را​ به آدرس دبیرخانه جایزه ملی محیط زیست به نشانی بزرگراه شهيد حكيم، بين شيخ فضل ا... نوري و يادگار امام، پارك طبيعت پرديسان، سازمان حفاظت محيط زيست ، معاونت آموزش و مشارکت های مردمی، دبيرخانه جايزه ملي محيط زيست ، تلفن: 42781565 - 88233066 ​ ارسال کنند.

برای دسترسی به اطلاعات تکمیلی اینجا کلیک کنید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"