جوابیه

احداث راه روستایی باغستان – ابوالحیات به دلیل عدم رعایت الزامات محیط زیست توسط دستگاه مجری متوقف شد روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با انتشار اطلاعیه ای به برخی انتقادات و شبهات در فضای مجازی پاسخ داد و از توقف احداث راه روستایی باغستان – ابوالحیات به علت عدول دستگاه مجری از الزامات خبر داد.
در این اطلاعیه آمده است : در خصوص محور روستایی ابوالحیات – باغستان اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان فارس اواخر سال گذشته درخواست بهسازي مسير را از اين اداره كل داشت كه همان زمان با اجراي طرح مذكور به دليل قرار گيري درمنطقه حفاظت شده ارژن و پريشان مخالفت شد.

این اطلاعیه می افزاید : متعاقباً فرماندار شهرستان كوهچنار با استناد به مصوبات جلسه كارگروه زيربنايي، توسعه روستايي، عشايري، شهري و آمايش سرزمين شهرستان و تعهدات تعداد 100 نفر از اهالي، شورا و دهياري روستاي باغستان در خصوص جاده مذكور با اين اداره كل مكاتبه و درخواست مساعدت کرد.

از این رو موضوع مجدداً بررسي و به استناد تصميم كميته فني و بر اساس دستور العمل تفويض اختيار سازمان، مشروط به عدم تعريض و انحراف از مسير فعلي و عدم هرگونه تخريب و از بين بردن رستني ها و همچنين با نظارت اداره حفاظت محيط زيست شهرستان با بهسازي و آسفالت مسير مورد نظر موافقت شد.

روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در ادامه این اطلاعیه آورده است : در زمان شروع عمليات بهسازي بر اساس بازديد به عمل آمده و به دليل عدم رعايت الزامات و تعهدات مندرج در موافقت نامه صادره از جمله انحراف از مسير جاده موجود، تخريب عرصه و از بين بردن رستني ها، به منظور جلوگيري از تخريب، با هماهنگي مقام محترم قضايي و در راستاي اجراي دستور قضايي مذكور نسبت به توقف عمليات و خروج ماشين آلات راهسازي از منطقه اقدام شد.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر خود به استان فارس و شهرستان کازرون از محل بازدید و از نزدیک در جریان ساخت راه روستایی ابوالحیات_ باغستان که تخریب منطقه را به همراه دارد قرار گرفتند . در حال حاضر عملیات متوقف و ماشین آلات راهسازی از منطقه خارج شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"