محیط زیست در رسانه ها

رهاسازی فلامینگوهای تیمار شده در بختگان
رهاسازی فلامینگوهای تیمار شده در بختگان
رهاسازی فلامینگوهای تیمار شده در بختگان ایسنا/فارس رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: تعدادی از فلامینگوهای تیمار شده، در تالاب بختگان رها شده و به دامان طبیعت بازگشتند.

رهاسازی فلامینگوهای تیمار شده در بختگان

رهاسازی فلامینگوهای تیمار شده در بختگان
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: تعدادی از فلامینگوهای تیمار شده، در تالاب بختگان رها شده و به دامان طبیعت بازگشتند.

لیلا جولایی گفت: سال گذشته یکی از اهالی روستای دستجرد در حاشیه تالاب بختگان، تعدادی جوجه فلامینگو را که به دلیل خشکی تالاب به سمت روستا آمده بودند، زنده‌گیری کرده بود و اکنون پس از ۸ ماه تیمار و مراقبت، در تالاب بختگان رها کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، جولایی افزود: به رغم اینکه اهمیت دادن به طبیعت و حیات وحش توسط جوامع محلی همجوار با تالاب موجب خوشحالی است اما با توجه به اینکه احتمال دارد پرندگان وحشی ناقل برخی بیماریها مانند آنفلوانزای فوق حاد پرندگان باشند نگهداری آنها در منزل و محل سکونت مجاز نیست.

این مقام مسئول ضمن قدردانی از حامیان محیط زیست در فارس، گفت: بار دیگر از دوستداران محیط زیست و حیات وحش درخواست می‌شود از جدا کردن نوزادان حیات وحش از طبیعت خودداری کرده و در صورت مشاهده جانوران آسیب دیده، موضوع را به نزدیکترین واحد محیط زیست اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید