محیط زیست در رسانه ها

طاعون در نشخوارکنندگان کوچک منطقه توت سیاه بوانات
طاعون در نشخوارکنندگان کوچک منطقه توت سیاه بوانات
طاعون در نشخوارکنندگان کوچک منطقه توت سیاه بوانات مدیر کل محیط زیست استان فارس گفت: ۵۰ راس کل و بز در منطقه شکار ممنوع توت سیاه بوانات بر اثر طاعون نشخوارکنندگان کوچک تلف شده‌اند.

طاعون در نشخوارکنندگان کوچک منطقه توت سیاه بوانات

مدیر کل محیط زیست استان فارس گفت: ۵۰ راس کل و بز در منطقه شکار ممنوع توت سیاه بوانات بر اثر طاعون نشخوارکنندگان کوچک تلف شده‌اند.


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حمید ظهرابی مدیر کل محیط زیست استان فارس با بیان اینکه ۵۰ راس کل و بز در منطقه توت سیاه تاکنون بر اثر طاعون نشخوارکنندگان کوچک تلف شده اند، گفت: بسیاری از لاشه در نقاط غیر قابل دسترس است و بسیاری هم توسط حیوانات درنده خورده شده اند.

ظهرابی با بیان اینکه این بیماری از دام‌های اهلی به حیات وحش منتقل شده است، افزود: این تلفات سنگین و غیر قابل جبران به سبب بی دقتی در ورود دام آلوده از استان هتی همجوار بوده است.

او با بیان اینکه همه ۹ آبشخور این منطقه ضد عفونی شده است، گفت: همه تلاش محیط بانان از بین بردن لاشه در اطراف آبشخور‌ها و در قله‌ها برای جلوگیری از بیماری است.

بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک با علائمی مثل عفونت، تب، اسهال و مشکلات تنفسی بارز می‌شود و به سبب واکسینه نشدن دام‌های وحشی آن‌ها را تلف میکند.

منطقه شکار ممنوع توت سیاه زیستگاه ۱۵۸ قوچ و میش و ۱۲۳ کل و بز است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید