محیط زیست در رسانه ها

پرواز عقاب طلایی در آسمان بهرام گور
پرواز عقاب طلایی در آسمان بهرام گور
پرواز عقاب طلایی در آسمان بهرام گور عقاب طلایی پس از تیمار در منطقه بهرام گور به پرواز درآمد.

پرواز عقاب طلایی در آسمان بهرام گور

عقاب طلایی پس از تیمار در منطقه بهرام گور به پرواز درآمد.


پرواز عقاب طلایی در آسمان بهرام گوربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، رئیس اداره پارک ملی قطرویه و منطقه حفاظت شده بهرام گور گفت: به همت محیط بانان بهرام گور و با حمایت جوامع محلی، عقاب طلایی پس از ماه‌ها نگهداری و تیمار به دامان طبیعت بازگشت.
مهدی پور افزود: این عقاب طلایی اواخر خرداد در نزدیکی روستای غوری در حالی که قدرت پرواز نداشت، به وسیله اهالی این روستا پیدا شد.
مهدی پور گفت: محیط بانان منطقه به محض اطلاع به روستا اعزام شدند و پرنده به منظور تیمار به پاسگاه انتقال یافت.
رئیس اداره پارک ملی قطرویه و منطقه حفاظت شده بهرام گور گفت: پس از بررسی دقیق مشخص شد که چنگال‌های این پرنده ارزشمند رشد طبیعی ندارد و احتمال دارد این پرنده شکاری زمانی که جوجه بوده با هدف فروش در بازار سیاه از لانه دزدیده و به صورت دستی تغذیه شده باشد زیرا به علت ضعف شدید، توان پرواز و شکار را نداشت و مهارت‌های زنده ماندن در طبیعت را به وسیله مادر نیاموخته بود.
وی تصریح کرد: عقاب طلایی پس از انتقال به پاسگاه محیط بانی غوری در منطقه حفاظت شده بهرام گور با هزینه‌های شخصی محیط بانان علی فرزام، آرش ضیغمی و محمد طهماسبی و با همیاری مردم روستای غوری چند ماه نگهداری و در محیط و فضای آزاد پاسگاه به مرور مهارت‌های لازم به منظور پرواز و زیستن در طبیعت را آموخت.
مهدی پور افزود: این عقاب پس از حدود ۴ ماه که محیط پاسگاه را قلمرو خود تلقی می‌کرد در پروازی شکوهمند منطقه را ترک کرد و به دامان طبیعت پر کشید.
رئیس اداره پارک ملی قطرویه و منطقه حفاظت شده بهرام گور گفت: این عقاب طلایی نابالغ یک ساله دومین بهار زندگیش را با حمایت دوستداران محیط زیست تجربه کرد.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید