محیط زیست در رسانه ها

عقاب طلایی به سمت بهرام گور پر کشید
عقاب طلایی به سمت بهرام گور پر کشید
عقاب طلایی به سمت بهرام گور پر کشید عقاب طلایی به همت محیط بانان بهرام گور پس از ماه‌ها نگهداری و تیمار به دامان طبیعت پر کشید.

عقاب طلایی به سمت بهرام گور پر کشید

عقاب طلایی به همت محیط بانان بهرام گور پس از ماه‌ها نگهداری و تیمار به دامان طبیعت پر کشید.


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهدی پور رئیس اداره پارک ملی قطرویه و منطقه حفاظت شده بهرام گور با بیان اینکه عقاب طلایی به همت محیط بانان بهرام گور و با حمایت جوامع محلی پس از ماه‌ها نگهداری و تیمار به دامان طبیعت بازگشت، اظهار کرد: این عقاب طلایی در اواخر خرداد ماه در نزدیکی روستای غوری در حالی که قدرت پرواز نداشته است بوسیله اهالی این روستا پیدا شده بود.

او ادامه داد: محیط بانان منطقه به محض اطلاع به روستا اعزام شدند و پرنده به منظور تیمار به پاسگاه انتقال یافت.

مهدی پور افزود: پس از بررسی دقیق مشخص شد که چنگال‌های این پرنده ارزشمند رشد طبیعی نداشته و احتمالا این پرنده شکاری زمانی که جوجه بوده با هدف فروش در بازار سیاه از لانه دزدیده و به صورت دستی تغذیه شده باشد چرا که به علت ضعف شدید، توان پرواز و شکار را نداشت و مهارت‌های زنده ماندن در طبیعت بوسیله مادر را نیاموخته بود.

او تصریح کرد: عقاب طلایی پس از انتقال به پاسگاه محیط بانی غوری در منطقه حفاظت شده بهرام گور با هزینه‌های شخصی محیط بانان علی فرزام، آرش ضیغمی و محمد طهماسبی و با همیاری مردم روستای غوری چند ماه نگهداری و در محیط و فضای آزاد پاسگاه به مرور مهارت‌های لازم به منظور پرواز و زیستن در طبیعت را آموخت.

رئیس اداره پارک ملی قطرویه و منطقه حفاظت شده بهرام گور افزود: بالاخره این عقاب پس از حدود ۴ ماه که محیط پاسگاه را قلمرو خود تلقی می‌کرد در صبح روز نیمه آبان ماه در پروازی شکوهمند منطقه را ترک و به دامان طبیعت پر کشید.

او گفت: این عقاب طلایی نابالغ یکساله دومین بهار زندگیش را با حمایت دوستداران محیط زیست تجربه کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید