محیط زیست در رسانه ها

پویش بذرانه برای نخستین بار در فسا آغاز شد
پویش بذرانه برای نخستین بار در فسا آغاز شد
پویش بذرانه برای نخستین بار در فسا آغاز شد شیراز-ایرنا- دبیر انجمن جنگل سازان فسا از توابع فارس گفت:با توجه به شیوع کرونا و لزوم اجتناب از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها هنگام درختکاری و احیای مرتع‌های سوخته، پویش بذرکاری با عنوان بذرانه برای نخستین بار در این شهرستان آغاز شد و تداوم دارد.

پویش بذرانه برای نخستین بار در فسا آغاز شد

پویش بذرانه برای نخستین بار در فسا آغاز شد

شیراز-ایرنا- دبیر انجمن جنگل سازان فسا از توابع فارس گفت:با توجه به شیوع کرونا و لزوم اجتناب از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها هنگام درختکاری و احیای مرتع‌های سوخته، پویش بذرکاری با عنوان بذرانه برای نخستین بار در این شهرستان آغاز شد و تداوم دارد.

امیرحسین آقاجانی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:پویش بذرانه با همکاری گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر ذوالفقار فسا،  از ابتدای دی ماه ۹۹ در این شهرستان آغاز شده و تا پایان اسفندماه این سال ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد:  از ابتدای شروع پویش تاکنون بیش از ۲۰۰ گروه مختلف در شهرستان فسا اعم از خانواده ها، ادارات و نهادهای مختلف از این طرح استقبال کردند که در این مدت کوتاه بیانگر استقبال بسیار خوب مردم میباشد.

آقاجانی گفت: در این طرح بذرها به صورت بسته بندی شده که در هر بسته دستورالعمل نحوه کاشت بذر آموزش داده شده به علاقه مندان به صورت رایگان داده می‌شود.

وی اضافه کرد: مشارکت خانواده ها در امر درختکاری از دیگر اهداف این پویش است که خود قطعا مشارکت خانواده ها را در حفاظت و نگهبانی از محیط زیست به دنبال خواهد داشت.

به گفته آقاجانی ارتقای فرهنگ درختکاری کاری،توسعه و گسترش فضای سبز و جنگل‌ها و از طرفی افزایش فواید مثبت طبیعت در ارتقای سلامت روحی و روانی  مردم  و جامعه از دیگر اهداف این پویش است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید