محیط زیست در رسانه ها

احکام صادره علیه متصرف اراضی ملی در فسا به اجرا درآمد
احکام صادره علیه متصرف اراضی ملی در فسا به اجرا درآمد
احکام صادره علیه متصرف اراضی ملی در فسا به اجرا درآمد شیراز-ایرنا- در پی انتشار ویدئویی درفضای مجازی  مبنی بر رفع تصرف از اراضی تصرف شده در منطقه میانجنگل شهرستان فسا رئیس اداره محیط زیست این شهرستان از قطعی شدن احکام صادره و اجرای آن علیه متصرف خبر داد.

احکام صادره علیه متصرف اراضی ملی در فسا به اجرا درآمد

  احکام صادره علیه متصرف اراضی ملی در فسا به اجرا درآمد

شیراز-ایرنا- در پی انتشار ویدئویی درفضای مجازی  مبنی بر رفع تصرف از اراضی تصرف شده در منطقه میانجنگل شهرستان فسا رئیس اداره محیط زیست این شهرستان از قطعی شدن احکام صادره و اجرای آن علیه متصرف خبر داد.

بهنام محمدی رئیس اداره محیط  زیست شهرستان فسا  روز دوشنبه اظهار داشت: فردی  در شهرستان فسا  ۴/۷ هکتار از اراضی ملی و بستر رودخانه را تصرف و اقدام به کاشت درخت، احداث استخر ذخیره آب و ساختمان مسکونی کرده است.

وی ادامه داد:  هم اکنون منتشر کننده این ویدئو ۷ هکتار از اراضی مستثنیات در مجاورت زمین های تصرف محیط زیست شده را در اختیار دارد .

محمدی اضافه کرد: اراضی تصرف شده توسط وی معروف به منطقه حفاظت شده میانجنگل می باشد که هرگونه دخل و تصرف در اراضی جنگلی  باعث به هم خوردن اکوسیستم منطقه می گردد.

رئیس اداره محیط  زیست شهرستان فسا بیان داشت: پس از اطلاع این اداره بنا به وظایف قانونی موضوع را در محاکم قضایی مطرح و مطابق قانون رأی قطعی بر محکومیت فرد موصوف و رفع تصرف از اراضی و همچنین اعاده وضع به حالت  سابق صادر گردید که این فرآیند طی سه سال اخیر و پس از رسیدگی به اعتراضات در دیوان عالی کشور منجر به صدور رأی قطعی گردید.

وی با بیان اینکه با درخواست محکوم علیه نیز مهلت یک ماهه با هماهنگی دستگاه قضایی جهت جمع آوری میوه و تخلیه مستحدثات در اراضی تصرف شده اعطاء شده بود گفت: در تقاضای مهلت محکوم علیه بر تخلیه داوطلبانه این اراضی پس از برداشت محصول تاکید شده است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال ۱۴۰۱ "سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین"