محیط زیست در رسانه ها

قطع سرشاخه درختان بنه مربوط به مُله‌گاله نیست
قطع سرشاخه درختان بنه مربوط به مُله‌گاله نیست
قطع سرشاخه درختان بنه مربوط به مُله‌گاله نیست رئیس اداره محیط زیست شهرستان شیراز در واکنش به یک کلیپ اعلام کرد: قطع سرشاخه درختان بنه، مربوط به مناطق حفاظت شده در شیراز و محدوده مله‌گاله نیست.

قطع سرشاخه درختان بنه مربوط به "مُله‌گاله" نیست

رئیس اداره محیط زیست شهرستان شیراز در واکنش به یک کلیپ اعلام کرد: قطع سرشاخه درختان بنه، مربوط به مناطق حفاظت شده در شیراز و محدوده "مله‌گاله" نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، ابراهیم حیدری با اشاره به انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر قطع سرشاخه تعدادی از درختان بنه در منطقه حفاظت شده "مله‌گاله"، گفت: تیپ غالب پوشش گیاهی منطقه حفاظت شده "مله‌گاله" بلوط و بادام است و بنه زار‌های نمایش داده شده در کلیپ منتشر شده در فضای مجازی در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز نیست.

او با بیان اینکه، درختان نمایش داده شده در کلیپ مورد نظر، قطعا جزو مناطق آزاد است و در محدوده منطقه حفاظت شده مله گاله قرار ندارد، تیپ غالب گیاهان این منطقه را بلوط و بادام اعلام و اضافه کرد: به نظر می‌رسد این درختان سمت چپ جاده شوراب بوده و جزو مناطق آزاد است که قسمتی از آن در حوزه منابع طبیعی شیراز و قسمتی نیز در حوزه منابع طبیعی شهرستان فیروزآباد قرار دارد.

حیدری اضافه کرد: متاسفانه بعضی از افراد سودجو در مناطق تحت مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست به منظور تهیه ذغال اقدام به قطع سرشاخه‌های درختان می‌کنند گرچه در منطقه مله گاله بنه زار وجود ندارد و بر اساس شواهد بخشی از منطقه که در کلیپ نمایش داده شده جزو مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال ۱۴۰۱ "سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین"