محیط زیست در رسانه ها

احتمال افزایش میزان حریق مرتعی و جنگلی در فارس
احتمال افزایش میزان حریق مرتعی و جنگلی در فارس
معاون اداره کل محیط زیست فارس عنوان کرد: احتمال افزایش میزان حریق مرتعی و جنگلی در فارس

ایسنا/فارس معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست فارس با اشاره به بهبود نسبی وضعیت بارندگی طی ماه‌های پایانی سال گذشته و ابتدای امسال و گرمای پیش رو در تابستان، مواجهه با موارد حریق بیشتر در اراضی مرتعی و جنگلی را محتمل دانست.

نبی‌الله مرادی با بیان اینکه به دلیل بارش‌های خوب و رشد گیاهان، سال خطرناکی برای جنگل‌ها و مراتع فارس پیش رو است، ادامه داد: طی دو سال گذشته ۳۵ هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی و جنگل‌های فارس در آتش سوختند.

به نقل از محیط زیست فارس، مرادی گفت: بیش از ۱۲ میلیون هکتار جنگل و رویشگاه در فارس وجود دارد که برای حراست از هر هزار هکتار آن یک جنگلبان نیاز است، اما کمبود نیرو سبب شده به خوبی از این عرصه‌ها حفاظت نشود.

مرادی با بیان اینکه کمبود تجهیزات، نبود بالگرد آتش نشان و نداشتن تصاویر به روز ماهواره‌ای دست به دست هم دادند تا هر ساله بخشی از جنگل‌های فارس، طعمه حریق شوند، افزود: از مردم میخواهیم کمک کنند تا آتش سوزی کمتری رخ دهد.

او تصریح کرد: رها نکردن بطری‌ها در طبیعت، استفاده از اجاق‌های مخصوص طبیعت به جای افروختن آتش و خاموش کردن کامل آتش قبل از ترک طبیعت سبب می‌شود آتش سوزی‌های کمتری رخ دهد.

معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست فارس از مردم خواست در صورت مشاهده آتش سوزی در عرصه‌های مختلف جنگلی و مرتعی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن مورد را با نشانی دقیق، به شماره ۱۵۰۴ و ۱۵۴۰ گزارش دهند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"