محیط زیست در رسانه ها

آتش باغ‌شهری‌ها جان پارک بموی شیراز را گداخت
آتش باغ‌شهری‌ها جان پارک بموی شیراز را گداخت
آتش باغ‌شهری‌ها جان پارک بموی شیراز را گداخت ایسنا/فارس مسئول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، علت وقوع حریق در بخش‌هایی از پارک ملی بمو را آتش‌سوزی در باغ‌شهری‌های منطقه باجگاه اعلام کرد.

آتش باغ‌شهری‌ها جان پارک بموی شیراز را گداخت

آتش باغ‌شهری‌ها جان پارک بموی شیراز را گداخت
عکس تزئینی است.

ایسنا/فارس مسئول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، علت وقوع حریق در بخش‌هایی از پارک ملی بمو را آتش‌سوزی در باغ‌شهری‌های منطقه باجگاه اعلام کرد.

مجید خانبازی شنبه ۲۷ خرداد به خبرنگاران گفت: ساعت ۱۵ عصر روز جمعه ۲۶ خرداد، آتش بخش‌هایی از پارک ملی بمو را در برگرفت که با حضور به موقع ماموران و کارکنان حفاظت محیط زیست تا ساعت ۲۰ شب کاملا اطفاء شد.

خانبازی با بیان اینکه برای پیشگیری از بروز بحران آتش سوزی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست فارس، امسال آتش بُرها ترمیم و احیا شده است، گفت: ۵۰۰ کیلومتر آتش بُر در مناطق تحت مدیریت این اداره کل ترمیم و پاکسازی شده است.

وی با بیان اینکه شرایط پارک ملی بمو بسیار حساس است، گفت: نزدیکی این پارک به برخی مناطق مسکونی روستایی و باغ شهری‌ها موجب می شود که با کوچکترین سهل انگاری از سوی ساکنین مناطق همجوار، شاهد سرایت حریق به درون محدوده بمو هستیم.

خانبازی از رهگذران، گردشگران و ساکنان مناطق همجوار خواست تا با رعایت ایمنی در برافروختن آتش از حریم پارک ملی بمو مراقبت کنند و نگذارند این ذخیره گاه ارزشمند گیاهی و جانوری دستخوش آسیب و آتش سوزی شود. 

به گزارش ایسنا، پارک ملی بمو شیراز منطقه ای با وسعت بیش ‌از ۴۸ هزار هکتار، به عنوان بهترین زیستگاه مهم گونه های حیات وحش است، این منطقه همچنین رویشگاه مناسبی برای گونه های ارزشمند گیاهی قلمداد می شود و در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"