محیط زیست در رسانه ها

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس: استفاده از هنر ارتقاء فرهنگ زیست محیطی را به دنبال داشته است
مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس: استفاده از هنر ارتقاء فرهنگ زیست محیطی را به دنبال داشته است
مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس: استفاده از هنر ارتقاء فرهنگ زیست محیطی را به دنبال داشته است ایسنا/فارس مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به جایگاه هنر در انتقال مفاهیم و فرهنگ‌سازی، تاکید کرد که استفاده از ابزار هنر در ادوار مختلف منجر به ارتقاء فرهنگ حفظ محیط زیست، شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس:

استفاده از هنر ارتقاء فرهنگ زیست محیطی را به دنبال داشته است

استفاده از هنر ارتقاء فرهنگ زیست محیطی را به دنبال داشته است

ایسنا/فارس مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به جایگاه هنر در انتقال مفاهیم و فرهنگ‌سازی، تاکید کرد که استفاده از ابزار هنر در ادوار مختلف منجر به ارتقاء فرهنگ حفظ محیط زیست، شده است.

عطا پورشیرزاد در آیین پایانی نخستین جشنواره عکس هنر شیراز بیان کرد: هنر جایگاهی متعالی در حفاظت محیط زیست دارد و با بهره گیری از ابزارهای هنر می توان بسیاری از شاخص های حفاظت از محیط زیست را ارتقا داد.

به نقل از حفاظت محیط زیست فارس، او ادامه داد: ما شاهد برپایی پویش‌هایی نظیر "دوربین به جای تفنگ،‌ و شکارت را جاودانه کن" در سال‌های مختلف بودیم، این پویش‌ها ‌تلاشی است برای دعوت از شکارچیان، تا به جای تفریح با چکاندن ماشه و گرفتن جان حیوانات از آنها عکاسی کنند یا اینکه با دوربین به جای سلاح زیبایی های طبیعت را بیشتر و بهتر ببینند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس اضافه کرد: کشته شدن حیوانات نادر و کمیاب توسط شکارچیان غیرمجاز یکی از خبرهای جنجال برانگیز رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است، خبری دردناک که نه تنها فعالان عرصه محیط زیست، بلکه عموم مردم را نیز به واکنش وا می دارد.

پورشیرزاد با بیان اینکه معمولا عکس‌های حیوانات شکار شده در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می شود و کاربران این شبکه‌ها نسبت به آنها عکس العمل های تندی نشان می‌دهند، گفت: در برابر این عملکرد شکارچیان، هم سازمان محیط زیست و هم فعالان این عرصه دائم در حال هشدار دادن و نهی کردن هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: به نظر می‌رسد فرهنگ سازی خوبی توسط عکاسان و فعالان رسانه در این عرصه رقم خورده است، فعالان محیط زیست از تلاش در این زمینه خسته نشده و هر روز در صدد اجرای راهکاری خلاقانه‌تر هستند تا برای حفظ محیط زیست بیش از پیش شاهد فرهنگ سازی باشیم.

او همچنین بر لزوم افزایش آموزش‌های عکاسی و تولید محتوای رسانه تاکید و خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزش رایگان عکاسی می‌تواند عاملی برای تهیه عکس‌های بهتر باشد و انگیزه عکاسی را بیشتر کند.

پورشیرزاد با بیان اینکه مقوله محیط زیست در دنیا و ایران دچار چالش‌هایی مانند تغییر اقلیم، کم آبی و آلودگی هوا و... شده است، افزود: حضور شما هنرمندان در این برهه حساس بسیار اثرگذار و ارزشمند است. امیدواریم این مراودات مستدام باشد و این جشنواره سرآغازی بر همکاری‌های مستمر باشد.

مدیرکل محیط زیست فارس همچنین عنوان کرد: در محیط زیست فارس سوژه‌های زیبایی برای به تصویر کشیدن و هشدار دادن به مردم وجود دارد که نگاه هنرمندان را می‌طلبد.

در آئین که با حضور مسئولان موسسه آموزش عالی هنر و محیط زیست برپا شده بود، از دست اندرکاران و نفرات برتر پویش، قدردانی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"