محیط زیست در رسانه ها

آمادگی دانشگاه شیراز برای راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان بومی و دارویی
آمادگی دانشگاه شیراز برای راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان بومی و دارویی
آمادگی دانشگاه شیراز برای راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان بومی و دارویی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز از آمادگی دانشگاه برای دادن زمین و فضا به‌منظور ساخت مرکز تحقیقات گیاهان بومی و دارویی کشور در شیراز خبر داد.

آمادگی دانشگاه شیراز برای راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان بومی و دارویی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز از آمادگی دانشگاه برای دادن زمین و فضا به‌منظور ساخت مرکز تحقیقات گیاهان بومی و دارویی کشور در شیراز خبر داد.

آمادگی دانشگاه شیراز برای  راه اندازی مرکز تحقیقات گیاهان بومی و دارویی در کشوربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس،معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز هدف از راه‌اندازی پژوهشکده آب و محیط‌زیست را تقویت و گسترش اثرگذاری دانشگاه شیراز در حل مشکلات آب و محیط‌زیستی استان و کشور عنوان کرد.
دکتر محمدهادی صادقی در نشست با رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور با اشاره به اینکه جای مرکز تحقیقات گیاهان بومی و دارویی در کشور خالی است، از آمادگی دانشگاه برای دادن زمین و فضا به‌منظور ساخت این مرکز خبر داد و از سازمان محیط‌زیست خواست تا با حمایت و همکاری برای تأسیس انستیتو محیط‌زیست که دربردارنده یک فضای کامل از فضا‌های آموزشی، نمایشگاهی، ترویجی، پارک و... هست، درصدد اجرا برآیند.
دکتر صادقی استفاده از ظرفیت‌های علمی و توانمندی اساتید دانشگاه و همین‌طور مساحت زمین دانشگاه را به‌عنوان آورده دانشگاه برای تحقق این موضوع یاد کرد و از رئیس سازمان محیط‌زیست کشور خواست تا چنانچه امکان دارد؛ بخشی از مدیریت سازمان محیط‌زیست را که وجه علمی‌پژوهشی دارد، به داخل دانشگاه بیاورند تا مجموعه‌ای شکل گیرد که اساتید و دانشجویان با تعامل مستقیم با مدیران حوزه محیط زیست در انتقال دغدغه‌ها، ایده‌ها و پیشنهاداتشان موفق‌تر باشند.
وی همچنین پیشنهاد داد تا با استفاده از ظرفیت قوانین جدید که امکان تحقق زیرساخت‌های پژوهشی و توسعه علمی را فراهم می‌کند، امکان اجرای خواسته‌های زیست‌محیطی کشور را فراهم آورند.
مدیر پژوهشی دانشگاه شیراز هم گفت: محیط‌زیست یک مسئله بین‌رشته‌ای است و مدلی که در دانشگاه‌ها و در کل کشور توسعه یافته است یک مدل آمریکایی است؛ برای انجام یک کار پژوهشی نیازمند یک مدل جدید هستیم.
محمدحسین شیخی افزود: پژوهشکده محیط‌زیست برای انجام برنامه‌های محیط‌زیستی طراحی شده است.
وی ادامه داد: کار این پژوهشکده آن است که مجموعه متخصصان در کنار یکدیگر قرار بدهد و با توجه به اینکه دانشگاه شیراز یک دانشگاه مادر است این پژوهشکده می‌تواند دیگر مراکز را در کنار یکدیگر برای توسعه این حوزه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"