محیط زیست در رسانه ها

تعطیلی یک واحد کارخانه آسفالت در شیراز به دلیل آلودگی هوا
تعطیلی یک واحد کارخانه آسفالت در شیراز به دلیل آلودگی هوا
تعطیلی یک واحد کارخانه آسفالت در شیراز به دلیل آلودگی هوا ایسنا/فارس رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز از تعطیلی یک واحد کارخانه آسفالت که علی‌رغم تذکرهای کتبی همچنان آلودگی ایجاد می‌کرد، خبر داد.

تعطیلی یک واحد کارخانه آسفالت در شیراز به دلیل آلودگی هوا

تعطیلی یک واحد کارخانه آسفالت در شیراز به دلیل آلودگی هوا

ایسنا/فارس رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز از تعطیلی یک واحد کارخانه آسفالت که علی‌رغم تذکرهای کتبی همچنان آلودگی ایجاد می‌کرد، خبر داد.

 به گفته کارشناسان محیط زیست، فعالیت معادن غرب شیراز یکی از کانون‌های ایجاد گردوغبار و علت آلودگی هوای این کلان شهر است که اثرات آن می‌تواند بر زیست بوم شهر شیراز تاثیرات سویی ایجاد کند. 

به‌منظور کنترل آلودگی‌های گردوغبار ناشی از فعالیت معادن غرب شیراز پیرو مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر شیراز رصد و پایش شبانه‌روزی این واحدها در دستور کار اداره محیط زیست شیراز قرار گرفته است.

تعیین محدوده ساعت‌های کاری، پایش‌های دائم و مداوم شبانه‌روزی، رعایت الزام‌های محیط زیستی از سوی واحدها از مهم‌ترین اقدامات دراین حوزه است. 

کامران اسلاملو بر لزوم حفظ هوای پاک کلان شهر شیراز تأکید کرد و با بیان اینکه شیراز در چند سال اخیر در بین کلان شهرهای کشور تنها کلان شهری است که کمترین هوای ناسالم را داشته است، افزود: با هر واحد صنعتی که بخواهد سلامت شهروندان را به مخاطره بیاندازد برخورد خواهد شد. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز از تعطیلی یک واحد کارخانه آسفالت که علی‌رغم تذکرهای کتبی همچنان آلودگی ایجاد می‌کرد، خبر داد و گفت: در گشت و پایش محیط زیستی کارشناسان این اداره در محدوده تحت مدیریت، یک واحد تولید آسفالت که به صورت آلاینده در حال فعالیت بود شناسایی و ضمن ابلاغ تذکر لازم و توقف فعالیت، نسبت به تعطیلی واحد مورد نظر اقدام شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس، اسلاملو اظهار کرد: با توجه به ورود به فصول سرد سال و پدیده وارونگی هوا و افزایش آلایندگی و ذرات گرد و غبار، منطقه معادن شهرستان شیراز به طور ویژه تحت نظارت و پایش کارشناسان این اداره قرار دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"