.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 2c18c07
 • مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس عنوان کرد: مشکلات امروز محیط زیست، حاصل عدم آموزش و عدم آگاهی در زمینه محیط زیست است
  مراسم اختتامیه جشنواره شعر و داستان منطقه ای «همسایه با طبیعت»  با همت اداره کل حفاظت محیط زیست و همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس برگزار شد
 • 1398/3/20 دوشنبه2019-06-10T15:55:36+04:30.
 • در این مراسم که با حضور مدیران کل حفاظت محیط زیست استانهای فارس، کهگیلویه و بویر احمد، یزد و کارشناسان محیط زیست و مدیر کل و اعضاء کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان فارس و تشکل های مردم نهاد استان فارس برگزار شد، سعید محمودی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به اینکه سخت محتاج آگاهی رسانی در زمینه محیط زیست هستیم، گفت: امروز تغییر رویکرد به سمتی است که محور، آموزش باشد، چرا که حفاظت را می توان با آموزش مردم به خوبی اجرایی کرد که این یک رویکرد بین المللی است و مشکلاتی که در حفاظت از محیط زیست وجود دارد، حاصل عدم آموزش و آگاهی در زمینه محیط زیست است.
  دکتر محمودی با اشاره به اینکه آموزش کودکان و نوجوانان در راستای توسعه پایدار باید مد نظر قرار گیرد، افزود: چنین برنامه هایی بازدهی بیشتری نسبت به مانورها و حرکت های نمایشی دارد..  محمودی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز پویش #شیراز_شهر_سبز_بدون_پلاستیک توسط محیط زیست فارس، اظهارداشت: با اجرای این پویش تلاش شد که شهر زیبا و سرسبز شیراز از آلودگی پلاستیک پاک شود و علاوه بر اینکه با همکاری سازمان های مردم نهاد در حال حذف کیسه های پلاستیکی از سطح شهر و جایگزینی با کیسه های پارچه ای طراحی شده  هستیم ظروف یکبار مصرف پلاستیکی نیز از فروشگاههایی که مواد غذایی گرم توزیع می کنند به دلیل بیماری زا بودن در حال حذف است گرچه حذف کامل پلاستیک کار آسانی نیست و نیاز به زمان بیشتری دارد. 

  خانم زهرا افتخاری مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با اشاره به اینکه محیط زیست میراثی گران بها است که باید از نسل کنونی به نسل آینده منتقل شود، افزود: همه نسل ها در برابر حفظ محیط زیست مسئولند.

  وی با اشاره به اینکه نسل جدید هم باید با تصمیم گیری صحیح و احترام به محیط زیست، آن را نگهداری کرده و به نسل بعد از خود انتقال دهند، اضافه کرد: این جشنواره در راستای ایجاد مشارکت بین کودکان و نوجوانان است چرا که کودکان و نوجوانان باید همیار محیط زیست باشند و نباید اجازه دهند که کسی محیط زیست را خراب کند.


  افتخاری با تاکید بر اینکه خانواده ها هم در ارتقا آگاهی بخشی، فعالیت کرده و سمن ها هم باید مطالبه گری کنند، افزود: اگر دستگاه های فرهنگی به میدان بیابند می توانند مشارکت حفاظت از محیط زیست را در جامعه تسری دهند و معتقدم هرچقدر از لحاظ سخت افزار و نرم افزار و تکنولوژی کار کنیم، انگار هیچ کاری نکردیم، مگر اینکه خانواده ها در حفاظت از محیط زیست مشارکت داشته باشند.

  خانم زهرا شفیعی رئیس اداره آموزش و مشارکت های مردمی حفاظت محیط زیست فارس و دبیر جشنواره نیز با تاکید بر اینکه این سازمان هرساله برنامه های متفاوتی را انجام می دهد، اظهارداشت: سازمان حفاظت محیط زیست فارس، طرح های هدفمند چندساله را در دستور کار قرار داده است.

   

  وی با تاکید بر اینکه در سال 97 با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، جشنواره شعر و داستان کوتاه منطقه ای «همسایه با طبیعت» برگزار کردیم، اضافه کرد: معرفی رفتارهای صحیح محیط زیستی جزیی از اهداف این جشنواره بود که شرکت کنندگان از استان های هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، یزد و اصفهان در این جشنواره شرکت کردند.

   شفیعی با اشاره به اینکه 120 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که 47 شعر و 17 داستان کوتاه به مرحله دوم رسید.
   گفتنی است: برگزیدگان این جشنواره شامل شش اثر در بخش شعر و شش اثر در بخش داستان کوتاه بود
   از برگزیدگان جشنواره خانم ها    شاهده شفیعی موفق به کسب مقام اول در بخش شعر     با موضوع " کار باد" ،  فاطمه زارع کسب مقام دوم در بخش شعر با موضوع    "تاب بازی" و آقای هادی فردوسی کسب مقام سوم در بخش شعر زمین شدند و  با اهدای جوایز و لوح سپاس، از ایشان تقدیر بعمل آمد.
  سه اثر از اشعار خانم ها زهرا رضایی، زینب احمدیان و اعظم ایزدی با موضوع صلح، مواظب بهار و چیک چیک بارون با اهداء تندیس و لوح سپاس قابل تقدیر اعلام شدند.


  همچنین در بخش داستان کوتاه مقام اول را خانم ها راضیه احمدی     با داستان کوتاه ستاره کوچولو در قصر مخملی، کسب کرده و خانم شیما شهیدزاده با داستان جلسه اضطراری حائز  مقام دوم  شد و مقام سوم داستان نویسی نیز برای داستان حیاط خانه ما به خانم سوسن زرین رسید.
  همچنین سه اثر  با عناوین خرس کوچولو، ماجرای دانه ها و مهربانی قوی از خانم ها مهرانگیز حیدریان، آرزو حقیقی و زینب احمدیان قابل تقدیر اعلام شدند.
  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ