.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: fc13405
 • سرهنگ محبت خانی: استان فارس در حفظ قداست ومنزلت محیط بانان  در سطح کشور الگو است و این استان می تواند به عنوان استان پایلوت در این زمینه معرفی شود.
 • 1397/10/15 شنبه2019-01-05T14:36:33+03:30.
 • فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور  در جمع محیط بانان فارس،با ادای احترام به آستان مقدس حضرت احمدبن موسی (ع)، نظم وشرایط پایدار موجود در عرصه حفاظت محیط زیست فارس را که با تلاش محیط بانان زحمت کش و مدیریت مناسب محقق شده ومنجر به این گردیده که فارس ، استانی کم چالش و بدون مسئله  در این زمینه باشد را ستوده  وافزود با مذاکراتی که با محیط بانان داشته ، لازم می داند از طرف کلیه محیط بانان و خانواده های ایشان ، از دکتر محمودی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس که مدیری هوشمند، توانمند،دلسوز وباغیرت است، تقدیر وتشکر نماید

  سرهنگ محبت خانی افزود: استان فارس در حفظ قداست ومنزلت محیط بانان می تواند در کشور الگو باشد وبه عنوان استان پایلوت در این زمینه در سطح کشور مطرح شود. ایشان، شناخت جامعه هدف در مدیریت را مهم ترین رکن مدیریت خوانده واظهار داشت:محیط بانان به عنوان نماد محیط زیست،بازوی اجرایی ونوک پیکان محیط زیست در اذهان عمومی هستند.

   بنابراین محیط بان باید انضباط ظاهری ومعنوی را همزمان دارا باشد.محیط بان بایستی مردم دار بوده و وظیفه ما نیز هویت بخشی وحفظ اقتدار محیط بانان است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، مستند سازی از فعالیت های محیط بانان را از اولویت های کاری یگان ها در کشور خواند و افزود: ایجاد انگیزه وحس رقابت در گرو انعکاس صحیح اقدامات محیط بانان است. محبت خانی ابراز امیدواری کرد که با رایزنی های که تاکنون انجام شده ، تلاش شده تا از طریق بیمه امیدناجا برای 3000محیط بان ، دغدغه های آنان کاهش یافته و دیگر شاهد نگرانی این عزیزان وخانواده های صبور آنان نباشیم.  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، همچنین نوید پیگیری برای تأمین خرید 150 خودرو عملیاتی مناسب و700 موتورسیکلت مطابق با استانداردهای روز را به محیط بانان کشور داد و از کلیه مدیران کل حفاظت محیط زیست در سراسر کشور خواست در اسرع وقت پس از بررسی وشناسایی موارد موجود در سازمان اموال تملیکی ، نسبت به پاسخ به مکاتبات اقدام نمایند تا فرصت پیگیری هدر نرود.              

    محبت خانی ،طرح لایحه ای براساس ماده 15و16 قانون بکارگیری سلاح در صحن علنی مجلس را موجب امیدواری دانست و از قوه مقننه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای پیگیری این لایحه تقدیر نمود. وی اظهار داشت: حق درجه برای محیط بانان ونیروهای مسلح را  معادل ترفیع رتبه برای کارمندان خواند واز جمله مظلومیت های  محیط بانان  را در این دانست  که سختی کار نیروهای لشکری ومسلح را دارند اما حقوق و دریافتی آنان از جنس کشوری و کارمندی است.محبت خانی گفت: پوشیدن لباس محیط بانی ارزشمند بوده ویک افتخار بزرگ است اما بهای آن محدودیت ها وسختی هایی است که برای نیروهای لشکری در نظر گرفته شده ولی هنوز برای محیط بانان اعمال نشده است. وی از کلیه رسانه ها وروابط عمومی ها در کشور خواست که انعکاس فعالیت های محیط بانان به نحوی باشد  تا اقتدار یک محیط بان ،تضعیف نگردد. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، اولویت آموزش در محیط زیست را آموزش به محیط بانان دانست وتأکید کرد: آموزش هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود واگر برای آموزش محیط بانان هزینه نشود این هزینه ها صرف شهادت، مجروحیت ودرگیری با متخلفان خواهد شد. ایشان کشف وضبط 700 قبضه اسلحه در طی 9 ماه در استان فارس بدون هیچ گونه درگیری منجر به جرح را به دلیل آموزش محیط بانان دانست وادامه داد ،این آموزش است که موجب پیشگیری از وقوع جرم می شود.سرهنگ محبت خانی با اشاره به این موضوع که 24 سال افتخار خدمت در نیروی انتظامی را دارم،محیط بان را از جنس برادران تنی نیروهای مسلح وخودش دانست وافزود: آشنایی برای محیط بانان برای اینجانب افتخاری بزرگ است وتمام تلاش خود را برای ساماندهی وضعیت این عزیزان به کار خواهم بست. فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست در ادامه بیان داشت: شیفت های کاری طولانی محیط بانان به مصلحت مجموعه سازمان حفاظت محیط زیست وحتی جامعه نیست وبرای جامعه یک تهدید محسوب می شود چرا که نیازهای فردی محیطبان و نیاز خانواده و فرزندان وی به همسر وپدر برطرف نمی شود و علاوه بر کاهش پتانسیل فردی محیط بان ،باعث آسیب محیط زیست نیز خواهد

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ