.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: c4db51d
 • مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در جلسه تشکل های مردم نهاد: با توجه به ازدیاد و رشد گیاهان مرتعی تشکل های مردم نهاد بیش از پیش برای مقابله با آتش سوزیهای احتمالی آماده باشند
 • 1398/2/18 چهارشنبه2019-05-08T09:18:56+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس: جلسه نمایندگان شبکه تشکلهای محیط زیست و منابع طبیعی استان فارس با حضور دکتر محمودی؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس، تشکیل شد.

  این نشست در روز سه شنبه مورخه: ۱۳۹۸/۲/۱۷ در سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست فارس برگزار شد.

  پس از بررسی موضوعات مورد نظر توسط دبیران شورای هماهنگی و شورای نظارت و داوری تشکل های مردم نهاد،اعضا و رییس اداره آموزش و مشارکتهای مردمی در دفتر مدیر کل استان، حضور یافته و مسائل مهم محیط زیستی مطرح و تبادل نظر شد.

  دکتر سعید محمودی در جمع تشکل های مردم نهاد استان اظهار داشت: با توجه به حوادث ناگوار و خسارات ناشی از بارش باران طی ماه گذشته در کشور و علی الخصوص، شیراز که دل همه را به درد آورد، باید توجه داشت که بارش های فروردین ماه علاوه بر اینکه نوید بخش اتفاقات خوبی در استان است، تهدیدهایی را نیز برای عرصه های طبیعی ایجاد خواهد کرد، این بارش ها موجب ازدیاد گیاهان مرتعی و رشد آنها شده که این حجم گیاه در ماه های آتی به دلیل افزایش دما، خشکی مراتع و بنا به عوامل مختلف از جمله خطای انسانی مستعد آتش گرفتن می شود، به همین دلیل نیاز است تشکلهایی که در زمینه اطفاء حریق فعال هستند، در صورت لزوم با اداره کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی همکاری داشته باشند.

  اعضای شبکه نیز ضمن تاکید بر فرهنگ سازی بین اقشار مختلف جامعه بالاخص بهره برداران از منابع طبیعی، نسبت به تجهیز گروه های مردمی و تشکلها به لوازم اطفاء حریق تاکید کرده و دکتر محمودی، نیز قول مساعد را در راستای رفع نیاز تجهیزات اطفاء حریق داد.

  سید علی اکبر کاظمینی؛ به نمایندگی از تشکل ها نیز در خصوص حقابه تالاب ها که بعد از آب شرب در اولویت بعدی قرار می گیرد و همچنین حقابه دریاچه بختگان از رودخانه کُر و سد درود زن، مواردی را متذکر شد و خواستار پیگیری مجدانه این اداره کل شد.


  در این جلسه، خبر برگزاری دو کارگاه آموزشی "محیط زیست و رسانه و توانمند سازی تشکلها" با هماهنگی دفتر آموزش و مشارکتها برای دبیران تشکل ها اعلام شد.
  همچنین با حضور رییس اداره آموزش و مشارکتهای مردمی محیط زیست فارس بر موضوعاتی چون: اقدام فوری برای ثبت تشکلهایی که فقط کد رهگیری دارند، گزارش عملکرد و فعالیتهای تشکلها به دفتر آموزش توسط دبیر هر تشکل، اعتبار سنجی تشکل هایی که در حوزه محیط زیست فعالیت می کنند با توجه به حوزه فعالیت و تخصص آنها بحث و تبادل نظر شد.
   

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ