.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 334d75f
 • رو نمایی از سیستم واکنش سریع اطفا حریق در پارک ملی بمو
  از سیستم واکنش سریع اطفا حریق، با حضور سرهنگ محبت خانی؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، دکتر سعید محمودی؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس و همچنین مهندس رحیم آزادی؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس، در پارک ملی بمو رو نمایی شد.
 • 1398/3/9 پنجشنبه2019-05-30T13:44:40+04:30.
 • دکتر محمودی؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: خوشبختانه از نظر تجهیزات اطفای حریق  برای محیط بانان در مواجهه با آتش سوزی اقدامات لازم صورت گرفته است، که اکثر تجهیزات و اعتبارات به صورت ملی تامین شده است، اما با توجه به وسعت مناطق و همچنین شرایط ویژه امسال از لحاظ پوشش گیاهی و احتمال آتش سوزی، نیاز به تجهیزات بیشتری داریم تا در همکاری های مردمی در اختیار ایشان قرار گیرد، که این امر بدون حمایت های استانی محقق نخواهد شد.

  دکتر محمودی با ابراز خرسندی از عملکرد یگان حفاظت محیط زیست فارس بیان کرد: در بحث آتش سوزی ها در سال 97 با کاهش بیش از  80 درصدی در آتش سوزی نسبت به سال 96 رو به رو بودیم.

  سرهنگ محبت خانی؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور نیز در این بازدید ضمن قدردانی از حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس خاطر نشان کرد: انشاءلله با حضور ایشان و آشنایی خوبی که به مناطق دارند، بتوانیم با توجه به دغدغه های امسال و پیش بینی های صورت گرفته بر حریق های احتمالی، در مناطق چهار گانه تحت مدیریت محیط زیست می باشد، به خوبی فائق آییم.

  سرهنگ محبت خانی، ضمن تاکید بر لزوم پیشگیری از ایجاد حریق، بیان داشت: به واسطه نزول رحمت الهی، مراتع، در ماه های آتی، مستعد آتش سوزی است و با کوچکترین سهل انگاری امکان ایجاد حریق وجود دارد و با امکانات و تجهیزات موجود مقابله با آن سخت خواهد شد. به همین دلیل در دستور العملی از ادارات کل استان ها خواسته شده تا آموزش های همگانی، اطلاع رسانی و همچنین تعامل با سایر ادارات مرتبط، را در دستور کار خود قرار دهند.

  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: امیدواریم با مساعدت ستاد مدیریت بحران استانداری فارس و  تامین نیازهای موجود نسبت به سال های گذشته حریق کمتری داشته باشیم که این امر قطعا با هزینه در پیشگیری، صورت خواهد پذیرفت و نتیجه آن کاهش آسیب ها خواهد بود.

  وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به آمار کشفیات سال گذشته سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: حدود 30 درصد جمع آوری سلاح های غیر مجاز در بین دستگاه های امنیتی توسط 3500 محیط بان این سازمان انجام شده و استان فارس در صدر این آمار می باشد که ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل، فرمانده یگان و همچنین محیط بانان حفاظت محیط زیست فارس، خواستار جدیت بیشتر درافزایش کشفیات نسبت به سال گذشته شد.

  سرهنگ محبت خانی،از افزایش 300 درصدی کشف سلاح های جنگی در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان فارس خبر داد و گفت: با افزایش جمع آوری این سلاح ها ، از ایجاد نا امنی جلوگیری خواهد شد و محیط زیست سهم بیشتری در امنیت کشور خواهد داشت.

  مهندس رحیم آزادی؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز با بیان اینکه جلسات متعددی در راستای هماهنگی بین دستگاهی در جهت پیشگیری و آمادگی های لازم تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود نیروی انسانی در صورت وقوع آتش سوزی، باید از همکاری سازمان های مردم نهاد آموزش دیده کمک بگیریم تا بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن آتش را مهار نماییم.  

  مهندس آزادی؛ ابراز خرسندی کرد: با توجه به تاکیدات استاندار محترم نسبت به این موضوع، اظهار امیدواری کرد که بتوان اقدامات خوبی در سطح استان برای خرید تجهیزات انجام داد تا گام موثرتری در جهت پیشگیری و آمادگی در مقابل آتش سوزی برداشته شود.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ