.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 42ee3e7
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ‌عنوان کرد: تاثیر شدید آلودگی صنایع نفتی بر جنوب استان فارس
 • 1397/10/8 شنبه2018-12-29T08:03:29+03:30.
 • آلودگی هوا

  ‌مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد که هوای شهرستان‌های جنوبی این استان به شدت در معرض آلودگی صنایع نفتی مستقر در استان بوشهر قرار دارد.

  ‌به گزارش ایسنا‌، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، سعید محمودی تاکید کرد که آلودگی هوای شهرستان‌های جنوبی استان فارس متاثر از فعالیت‌های صنعتی موجود در استان بوشهر است.

  وی گفت: در ادامه پیگیری‌های انجام شده در رابطه با تاثیرات آلودگی بارگذاری شده استان بوشهر بر شهرستان‌های جنوبی فارس، همراه با سید محسن علوی نماینده محترم مردم شهرستان‌های مهر و لامرد با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار داشتیم.

  محمودی گفت: در این دیدار بر لزوم اختصاص عوارض تاثیرات آلودگی ناشی از فعالیت‌های صنایع نفت در استان بوشهر به شهرستان‌های جنوبی استان فارس تاکید شد.

  وی خاطرنشان کرد: تاثیرات آلایندگی منطقه پارس جنوبی از طریق ردیابی عناصر آلاینده هوا بر شهرستانهای جنوبی استان فارس توسط یک تیم کارشناس به صورت کاملا علمی و کارشناسی شده، مورد بررسی قرار گرفته و گزارش آن به رییس سازمان محیط زیست ارائه شده است‌.

  محمودی افزود: آلودگی بارگذاری شده در بوشهر به شدت شهرستان‌های جنوبی استان فارس را متاثر کرده است؛ بنابراین با تلاش‌های و هماهنگی‌های انجام شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی و امور مالیاتی قدرالسهم عوارض آلودگی این شهرستان‌ها تعیین و برای انتفاع مردم منطقه از این عوارض پیگیری‌هایی انجام شده است.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس خاطر‌نشان کرد که سید محسن علوی نماینده مردم مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی نیز از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درخواست کرد تا تاثیر آلایندگی صنایع نفتی در عسلویه در شهرستان‌های لامرد و مُهر با جدیت پیگیری شود تا بیش از این حقوق مردم این شهرستان ها تضییع نشود و امکانات بهداشتی ودرمانی در اختیار مردم این شهرستان ها قرار گیرد‌.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ