.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 4a64437
 • زنده گیری و رها سازی خرس قهوه ای درکامفیروز
  خرس قهوه ای سرگردان در حوالی روستای پیر سبز علی کامفیروز با تلاش محیط بانان و تیم امداد حیات وحش زنده گیری و در زیستگاه خود رهاسازی شد.
 • 1398/4/16 يكشنبه2019-07-07T10:59:03+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس به نقل از شعبانی؛ کارشناس مسئول اداره نظارت بر امور حیات وحش این اداره کل در تاریخ 98/4/14، در پی گزارش مردمی مبنی بر حضور یک قلاده خرس قهوه ای در حوالی روستای پیر سبز علی از توابع شهرستان کامفیروز شمالی به اداره حفاظت محیط زیست مرودشت،محیط بانان و تیم امداد حیات وحش اداره کل به سرعت به منطقه عزیمت کردند.

  این خرس که احتمالا با خوردن میوه های سمپاشی شده دچار ضعف جسمانی بود، پس از دو، سه روز پرسه زدن و سر وصدا دراطراف روستا موجب ترس اهالی شده بود. خرس مذکور، توسط دامپزشک معتمد اداره کل بیهوش و به نزدیکترین زیستگاه مناسب انتقال یافت و پس از بررسی وضعیت جسمانی، عملیات بازگردانی از بیهوشی انجام و در زیستگاه طبیعی خود رها سازی شد.

  جنگل های زاگرس در استان فارس یکی از زیستگاه های مهم خرس قهوه ای در جنوب کشور به شمار می رود و حفاظت از گونه خرس قهوه ای در این زیستگاه از اولویت های اداره کل حفاظت محیط زیست می باشد.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ