.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 293a4d1
 • گرامیداشت روز تالاب در مرودشت فارس
 • 1397/11/21 يكشنبه2019-02-10T11:41:44+03:30.
 • مراسم روز جهانی تالاب در روستای سربست بخش کر مرودشت برگزار شد.

  به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تالاب جمعی از مردم و مسئولین بخش کامفیروز ،کر و جمع زیادی از دانش آموزان روستای سربست،چم ریز و خانیمن در روستای سربست جمع شدند و با برنامه های متنوع و آموزشی روز تالاب را گرامی داشتند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس این مراسم به همت اداره حفاظت محیط زیست مرودشت، بخشدار محترم کر و  آموزش پرورش کامفیروز و جوامع محلی برگزار شد.

  در این مراسم گروه هنری ماهان با اجرای برنامه های شاد و تئاتر جوامع محلی و دانش آموزان حاضر در مراسم را به موضوع محیط زیست و اهمیت تالابها حساس و آموزشهای محیط زیستی را در قالب طنز به دانش آموزان اطلاع رسانی کردد.

  ابوالحسن کشاورز رئیس محیط زیست شهرستان مرودشت ضمن خوشامد گویی به مهمانان حاضر  در مراسم سخنانی را در خصوص تالاب و همچنین فواید و تبعات خشکی تالابها برای دانش آموزان و جمع حاضر ایراد کرد

  وی با بیان دلایل خشکی تالابها در ایران اهمیت آموزش و فرهنگ سازی را ضرورت جامعه امروز ایران دانست و از همه حاضرین در مراسم در هر جایگاه و مقام مخصوصا آموزگاران خواست که آموزشهای محیط زیستی را سر لوحه فعالیتهای خود قرار دهند.

  در بخش دیگری از این مراسم زهرا شفیعی سروستانی رییس اداره آموزش و مشارکت حفاظت محیط زیست فارس از تبعات خشک شدن تالابها در پایین دست حوضه آبخیز و همچنین ضرورت مدیریت صحیح و هوشمندانه منابع آبی در بالادست تالابها سخنانی را ایراد کرد.

  در حاشیه این مراسم نمایشگاه عکس،کاردستی ، مقاله نویسی و نقاشی تالابی برگزار شده و به تعدادی از دانش آموزان برگزیده جوایزی اهدا شد.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ