.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
سخن مدیرکل
 • کد خبر: e9d20d6
 • روز جهانی محیط بان (world ranger day) گرامی باد .
 • 1397/5/7 يكشنبه2018-07-29T12:27:38+04:30.
 • محیط بان، نگاه نگران،  تیزبین و جستجوگر خود را همواره در گستره بیکران طبیعت می چرخاند تا آفریده های بی پناه خدا را از گزند انسانهای نا آگاه برهاند و زیستگاه حیات وحش را مامنی برای آسودگی زیستمندان بسازد....

  سالهاست که او با صدای جغد شب به انتظار صبحِ ِ صلح با طبیعت نشسته است.

  محیط بان سنگریزه های کوه را به جان و دل به جای تخت راحتی به نیم نگاه آهویی خریده است و چتر آسمان را با تمام وسعتش برای سقف خانه ی لا مکان خود برگزیده است. ورای حرکت نسیم میان دشت های زرد به شوق رقص بوته های مخمل علف خزیده است. 

  محیط بان صفیر  ضجه های دلخراش قوچ و میش را شنیده و از تنور داغ دل به حال بره آهوان بی پناه فریادها کشیده است.

  محیط بان در سرمای چند درجه زیر صفر راههای صعب العبور کوهستان را در آن زمان که مردم در ماوای گرمشان استراحت می کنند، پیموده است تا برای حیوانات بی سرپناه گرسنه (که در آن شرایط سخت هم از تیغ قهر انسان بد طینت ایمن نیستند) در برف و بوران علوفه برده است .

  او در تموز پر گداز دشت های پر عطش با لبان تشنه نفس نفس دویده است.

  در یک کلام محیط بان عاشق است، گواه عشق او میان جنگل است. نشانه اش، التهاب تاولیست که سرخیش، تنور خشم و غصه را فرو نمی کشد و فکر او فقط مهار آتش است.

   درخت های نیم سوخته و خرگوشهای از آتش گریخته سکوت پر امید محیط بان را نظاره گرند و شادی محیط بان رهیدن بلوط از اتش است.

  خستگیش را خسته نباشیدی نیست ودل پر مهرش از بی مهری برخی انسان نماها  به تنگ آمده است. هیچ مرحمی زخمهایش را التیام نمی بخشد مگر عشق و ارادتش به طلیعه دار حمایت از طبیعت و حیات وحش و امام درماندگان...

   چه خوب گفت محیط بان: دستان ضامن آهو تنها سهم آهوها نیست...

  محیط بان به شأن والای انسانی، بیش از هر کس دیگر نزدیک شده است چرا که آموخته است به طبیعت عشق بورزد و مخلوقات خداوند را دوست بدارد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ