اخبار پسماند

.

برنامه های متعدد پاکسازی در شهرستان های سراسر استان فارس

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس: در هفته اول مهر ماه که مصادف با روز غار پاک و روز جهانی پاکسازی کوهستان است، برنامه های متعدد پاکسازی در شهرستان های سراسر استان فارس برگزار شد.

 انجمن پاکسازان طبیعت فارس در شیراز نیز در روز جهانی پاکسازی کوهستان به پاکسازی دامنه کوه های دراک اقدام کرده و ضمن پاکسازی به توزیع کیسه پارچه ای بین کوهنوردان و گردشگران پرداختند.

در روز غار پاک اداره کل محیط زیست فارس با همکاری غارنوردان و علاقه مندان به کوهستان و غارها در اولین جمعه 6 مهر ماه به منظور توجه بیشتر به این بخش از گردشگری اقدام به پاکسازی محیط غارها و کوهستان های استان فارس کردند.

همچنین در شهرستان فیروز آباد حاشیه باغ هزاری واقع در روستای مطهری توسط پرسنل اداره حفاظت محیط زیست فیروزآباد ، فرمانداری و کمیسیون امور بانوان پاکسازی شد.

در شهرستان کازرون نیز کارکنان محیط زیست، انجمن میراث پریشان، فرمانداری و مردم به پاکسازی اطراف گلزار شهدا پرداختند..

 کوهستان ها و طبیعت شهرستان سپیدان هم با همت گروه کوهنوری ردپا پاکسازی شد. این گروه تنگ دلخان، منطقه شش پیر تا روستای دلخان را پاکسازی کردند.

محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس در این خصوص گفت: نهادینه کردن فرهنگ محیط زیستی، پاسداشت طبیعت، نریختن زباله و جمع آوری آن در بین مردم و خانواده ها اهمیت بسزایی دارد.

  وی افزود: گرچه پاکسازی طبیعت می تواند با ایجاد حس مشارکت و همدلی منجر به بهبود وضعیت محیط زیست، کاهش آلودگی و الگوسازی برای سایر دوست داران محیط زیست باشد اما آموزش و نهادینه کردن رفتار صحیح محیط زیستی تنها از دوران کودکی ممکن است و در این صورت به تغییر در نگرش و اصلاح رفتار اجتماعی خواهد شد. شاید روزی برسد که دیگر هیچ زباله ای در طبیعت رها نشود.

گفتنی است، هرساله ۲۶ سپتامبر برابر با ۴ مهر روز جهانی پاکسازی کوهستان نام گرفته و روز غار پاک با فعالیتی که به منظور پاکسازی غارها انجام می‌شود از سال ۸۹ با استقبال خوبی از سوی غارنوردان و غارشناسان در شهرها و استان‌های مختلف روبه‌رو شده است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"