اخبار برگزیده

دیدار مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با فرماندهی انتظامی استان به مناسبت هفته نیروی انتظامی

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس به همراه جمعی از مسئولان، به مناسبت هفته نیروی انتظامی  با فرمانده انتظامی استان فارس در دفتر این فرماندهی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در این دیدار، حمید ظهرابی؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی از تعامل سازنده و همکاری های موثر نیروی انتظامی با پرسنل محیط زیست و برخورد با متخلفان تقدیر و تشکر کرد.

ظهرابی بیان داشت: باید رویکرد محیط زیست به سمت جلب مشارکت مردمی برود و به جای تقابل با مردم، آنها را با خود همراه کنیم که این امر یا به واسطه آموزش، فرهنگ سازی و ایجاد احساس تعلق به دست می آید یا  با در اختیار گذاشتن سرویس ها و منافعی که به واسطه ی آن برای مردم محلی منجر به ایجاد اشتغال و درآمد زایی شود.

سردار حبیبی؛ فرمانده نیروی انتظامی فارس گفت: نیروی انتظامی در بحث آموزش کارکنان محیط زیست، فرهنگ سازی اقشار جامعه و جلوگیری از تخلفات، همچون گذشته در کنار اداره محیط زیست خواهد بود.

سردار حبیبی با تاکید بر مقوله آموزش و فرهنگ سازی در میان مردم اظهار داشت: به جای منع ورود افراد به مناطق تحت مدیریت محیط زیست، با استفاده از فرهنگ سازی، آموزش و بهره مندی از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی، مردم را به عنوان حافظان انفال الهی در کنار محیط زیست خواهند داشت.

 فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: بخش عمده ی فرهنگ سازی در جامعه می تواند با همراه کردن مسئولان، افراد موثر و دستگاه ها با محیط زیست صورت گیرد.

وی با اشاره به اهمیت طبیعت گردی و زیبا گردی، به مسئولان محیط زیست پیشنهاد داد مردم را به ایجاد مراکز زیبا گردی در محدوده مناطق محیط زیست ترغیب کنند تا به منافع مشترکی با مردم دست یابند.

عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد